ES ir Moldova stiprina muitinių bendradarbiavimą

2011 m. spalio 14 d. Algirdas Šemeta, už mokesčius, muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas Europos Komisijos narys, lankosi Moldovoje. Komisaras  susitiko su Moldovos Ministru Pirmininku Vlad Filat ir patvirtino strateginį planą dėl geresnio muitinių bendradarbiavimo. Ši iniciatyva bus naudinga skatinant ES ir Moldovos prekybos ryšius bei stiprinant kovą su sukčiavimu.

 

Viena iš vizito metu aptartų temų yra ir Moldovos akcizų priartinimas prie minimalaus ES lygio. Šiuo klausimu tikimasi pasiekti susitarimą artimiausiu metu.

Strateginis muitinių bendradarbiavimo planas grindžiamas bendrais 2011-2014 m. laikotarpio prioritetais. Muitinė yra svarbi Moldovos ir ES prekybos grandis. Siekiant palengvinti prekybą, didelis dėmesys bus skiriamas geresniam muitinių bendradarbiavimui, rizikų valdymui pasienyje bei spartesnėms muitinės procedūroms.

 

Daug sunkumų kelia nelegali prekyba ties ES rytinėmis sienomis. Todėl šiandien patvirtintame plane ES siekia efektyviai nustatyti ir sumažinti neteisėtą prekybą per Moldovos sieną. Siekiama optimizuoti muitinės kontrolę atliekant geresnį rizikos vertinimą, aktyviau keičiantis informacija ir palaikant nuolatinį dialogą.

 

Vienas iš prioritetų yra investicijos į muitinės modernizavimą pasienyje su Moldova. Tokios investicijos galėtų apimti pasienio infrastruktūros plėtrą abiejose sienos pusėse.

Strateginis ES ir Moldovos planas dėl muitinių bendradarbiavimo padės užmegzti konstruktyvesnį ES ir Moldovos muitinių dialogą, padės efektyviai spręsti naujus iššūkius bei pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis.

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią