ES ir JAV siekia pagerinti tiekimo grandinės saugumą

Šiandien, 2011 m. birželio 23 d., Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčių, muitų, kovos su sukčiavimu ir audito klausimus, pasirašė bendrą pareiškimą dėl tiekimo grandinės saugumo su JAV nacionalinio saugumo sekretore Janet Napolitano. Šis pareiškimas – praėjusių metų pabaigoje įvykusio A.Šemetos vizito į JAV rezultatas.

Komisijos narys A. Šemeta sakė: "Globaliame pasaulyje nė viena šalis atskirai negali apsaugoti tiekimo grandinės. Kiekvienos atskiros šalies politika šioje srityje yra veiksminga tik tuomet, kai remiasi daugiašaliu bendradarbiavimu. Bendradarbiavimas padeda užtikrinti, kad  teikimo grandinės apsauga būtų nuosekli, suderinama tarp šalių ir mažiau kainuojanti."

Pareiškimu įsipareigojama siekti, kad ES ir JAV tarpusavyje pripažintų prekybos partnerystės programas bei keistųsi informacija apie riziką. Taip pat kiek įmanoma priimtų viena kitos transporto saugumo patikros ir kontrolės išvadas. Jei prekybos partnerystės programos būtų tarpusavyje pripažintos, ženkliai sumažėtų administracinė našta ES ir JAV įmonėms, prekiaujančioms dviejuose žemynuose. Tuo pačiu būtų išlaikomi aukšto lygio saugumo standartai.

Šiandien pasirašytame pareiškime numatoma ambicingą glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkę tarp Komisijos tarnybų ir JAV Nacionalinio saugumo departamento pareigūnų, atsakingų už muitinės, aviacijos saugumą, jūrų saugumą, mokslinius tyrimus ir plėtrą. Šiandien pasirašytas pareiškimas yra ES ir JAV yra tiesioginis atsakas į pasaulinius saugumo iššūkius, visų pirma - į pastaruosius teroristinių išpuolių bandymus.

Kartu su A. Šemeta, pareiškimą taip pat pasirašė Komisijos pirmininko pavaduotojas Transporto Komisaras Siim Kallas ir Vidaus reikalų Komisarė Cecilia Malmström.

Foto reportažas: http://ec.europa.eu/avservices/photo/photoByReportageNews.cfm?sitelang=en&rid=6291

 Bendro pareiškimo tekstas:http://ec.europa.eu/taxation_customs/index_en.htm 

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią