Europos Parlamentas patvirtino Europos Komisijos 2009 m. biudžeto įvykdymą

Šiandien, 2011  m. gegužės 10 d., Europos Parlamentas patvirtino  EuroposKomisijos2009 m.biudžeto įvykdymą. Už auditą ir Europos Komisijos biudžeto įvykdymą atsakingas Europos Komisijos narys AlgirdasŠemetasakė:

"Džiaugiuosi, kad Europos Parlamentas patvirtino 2009 m. Europos Komisijos biudžeto įvykdymą. Tai parodo mūsų puikų bendradarbiavimą su Europos Parlamentu, siekiant geresnio ES biudžeto finansinio valdymo.

Diskusijos šį rytą atskleidė, kad Komisijai ir Parlamentui, kartu su Taryba, reikėtų nuspręsti kaip aiškiau apibrėžti įvairių finansinių veikėjų atsakomybes. Svarbu pažymėti, kad ES valstybių narių atsakomybė už ES biudžeto panaudojimą yra labai svarbi. Šiuo tikslu Komisija pasiūlė pertvarkyti ES biudžeto finansinį reglamentą.

Jau prasidėjusioje diskusijoje dėl daugiametės finansinės programos po 2013 metų daug dėmesio skiriame ES lėšų panaudojimo taisyklių ir finansinių procesų supaprastinamo temoms. Esu įsitikinęs, kad paramos gavėjams, valstybėms narėms ir ES institucijoms bei įstaigoms svarbiausi du tarpusavyje susiję klausimai: paprastesnės ES finansuojamų projektų valdymo taisyklės ir stiprus lėšų panaudojimo kontrolės mechanizmas."

Komisijos nario A.Šemetos pasisakymas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje: SPEECH/11/321

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią