Hlavné správy júl 2013

Maroš Šefčovič
Dosiahnuté úspechy a ďalšie kroky

19/07/2013

Po mimoriadne rušných siedmich mesiacoch a dokončení niekoľkých dôležitých administratívnych záležitostí budú letné prázdniny príležitosťou na oddych a reflexiu, po ktorých nastúpi rovnako náročná jeseň a príprava na voľby do Európskeho parlamentu v roku 2014.

Viac

Maroš Šefčovič a Antonio Tajani navštívili Slovensko

09/07/2013

Podpredsedovia Maroš Šefčovič a Antonio Tajani navštívili 9. júla Slovensko. Oboznámili sa s podpornými opatreniami krajiny v prospech automobilového a oceliarskeho priemyslu, ako aj odvetvia cestovného ruchu. Stretli sa so slovenským predsedom vlády Robertom Ficom a zástupcami príslušných priemyselných odvetví a navštívili niekoľko výrobných zariadení.

Viac

Posilnenie úlohy parlamentov v súvislosti s prehlbovaním hospodárskej koordinácie v Európe
Posilnenie úlohy parlamentov v súvislosti s prehlbovaním hospodárskej koordinácie v Európe

08/07/2013

Podpredseda Komisie Maroš Šefčovič pri príležitosti začiatku litovského predsedníctva EÚ navštívil 7. – 8. júla Vilnius, kde sa stretol so zástupcami litovského parlamentu.

Vo svojom prejave pred členmi výboru pre európske záležitosti litovského parlamentu (Seimas) zo dňa 7. júla podpredseda Šefčovič vyzdvihol odhodlanie a odolnosť Litvy počas krízy eura a ocenil reformy, ktoré priniesli skutočné výsledky a priblížili krajinu k potenciálnemu členstvu v eurozóne v roku 2015.

Viac

Komisia víta novú ombudsmanku EÚ

03/07/2013

Podpredseda Komisie Maroš Šefčovič uvítal zvolenie Emily O’Reillyovej za novú ombudsmanku EÚ v hlasovaní Európskeho parlamentu v Štrasburgu 3. júla. Pani O’Reillyová je prvá žena na tomto poste, podobne ako v roku 2003, keď sa stala prvou írskou ombudsmankou. Podpredseda Šefčovič zdôraznil, že Komisia bude hlavným partnerom novej ombudsmanky, a že sa spolu pokúsia nájsť najucelenejšie a najúčinnejšie riešenia otázok občanov a ukázať tak Európanom, že inštitúciám skutočne záleží na záujmoch občanov.

Viac

Zavŕšenie usilovnej práce írskeho predsedníctva

02/07/2013

Írske šesťmesačné pôsobenie na čele EÚ, ktoré vyústilo do dohody o dlhodobom rozpočte, sa zavŕšilo rozpravou v Európskom parlamente dňa 2. júla.

Viac

Posledná aktualizácia: 22/10/2014 |  Na začiatok