Hlavné správy marec 2013

Maroš Šefčovič sa zúčastnil na konferencii predsedov skupín v Európskom parlamente

20/03/2013

Vo svojom popoludňajšom prejave v Európskom parlamente na otvorenej konferencii predsedov podpredseda Komisie Maroš Šefčovič povedal politickým lídrom skupín a ďalším členom Európskeho parlamentu, že Komisia urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby pomohla Cypru a naďalej pracuje na konštruktívnom riešení.

Viac

Transparentnosť, lobovanie a rozhodovanie v EÚ

15/03/2013

Podpredseda Šefčovič sa prihovoril na výročnom valnom zhromaždení EPACA (video), Európskeho združenia konzultantov v oblasti verejných záležitostí. Hovoril o úspechoch dosiahnutých v oblasti transparentnosti a procese preskúmania registra transparentnosti. Register bol zriadený v roku 2011 a obsahuje informácie o takmer 5 600 subjektoch, ktoré sa zaoberajú ovplyvňovaním rozhodovacieho procesu v EÚ.

Prejav: Register transparentnosti – dvojročná bilancia

Viac

Komisia je pripravená pomôcť pri rokovaní o rozpočte po tom, čo Parlament zamietol návrh Rady

13/03/2013

Keďže Európsky parlament 13. marca prevažnou väčšinou zamietol sedemročný rozpočet EÚ, na ktorom sa vo februári dohodli členské štáty, podpredseda Komisie Maroš Šefčovič povedal europoslancom, že Európska komisia je aj naďalej pripravená pomôcť sprostredkovať nový dohovor.

Viac

Podpredseda Šefčovič podporuje plány na zvýšenie účasti voličov vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2014

13/03/2013

Európske politické strany by mali nominovať svojich kandidátov na budúceho predsedu Európskej komisie a vnútroštátne politické strany by mali zabezpečiť, aby ich prepojenia na európske politické platformy boli zrozumiteľné pre všetkých voličov. To sú len dva z odporúčaní, ktoré prijala Európska komisia 12. marca 2013 v snahe podporiť účasť voličov v nasledujúcich voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2014.

Viac

Podpredseda EK Šefčovič laureátovi Nobelovej ceny – financovanie výskumu je investícia, nie náklad
Podpredseda EK Šefčovič laureátovi Nobelovej ceny – financovanie výskumu je investícia, nie náklad

07/03/2013

„Financovanie vedeckého výskumu sa až príliš často považuje za náklad a nie za investíciu do budúcnosti“, povedal 7. marca podpredseda Komisie Maroš Šefčovič skupine prominentných vedcov, medzi ktorými bol aj laureát Nobelovej ceny za rok 2012 Serge Haroche.

Viac

Etika v popredí záujmu počas stretnutia podpredsedu Šefčoviča a európskeho ombudsmana
Etika v popredí záujmu počas stretnutia podpredsedu Šefčoviča a európskeho ombudsmana

07/03/2013

Prístup Európskej komisie k lobizmu, etike a transparentnosti boli hlavné témy diskusie vo štvrtok ráno (7. marca), kedy podpredseda Komisie Maroš Šefčovič privítal európskeho ombudsmana v Bruseli na zasadnutí siete spravodajcov pre etiku Európskej komisie. 

Viac

Posledná aktualizácia: 09/07/2014 |  Na začiatok