Hlavné správy November 2011

Vianočný bazár - tradičné podujatie organizované už viac než 30 rokov asociáciou "Femmes d´Europe".
Vianočný bazár - tradičné podujatie organizované už viac než 30 rokov asociáciou "Femmes d´Europe".

26/11/2011

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič otvoril Vianočný bazár - tradičné podujatie organizované už viac než 30 rokov asociáciou "Femmes d´Europe". Asociácia, združujúca viac než 1000 členov z prevažne členských krajín EÚ, zbiera finančné prostriedky určené na financovanie menších humanitárnych projektov zameraných prioritne na vzdelávanie, tréning a zdravie žien a detí žijúcich v chudobe na okraji spoločnosti.

Viac

Bezhraničné eGovernment služby pre európskych občanov
Bezhraničné eGovernment služby pre európskych občanov

18/11/2011

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa zúčastnil 6. ministerskej konferencie k eGovernmentu, ktorá sa uskutočnila v dňoch 17.-18. novembra 2011 v Poznani.

V rámci konferencie pod názvom “Bezhraničné eGovernment služby pre európskych občanov”  sa podpredseda EK aktívne zapojil do rokovaní v rámci okrúhleho stola venovaného stratégiám na zlepšenie interoperability medzi verejnou správou v členských krajinách EÚ  s cieľom uľahčiť a sprístupniť cezhraničné elektronické služby občanom.

Viac

Conclusion statement on Commission Work programme 2012

15/11/2011

In the conclusion statement (video) made by Vice President Maroš Šefčovič during the EP Plenary session with MEPs on Commission Work programme 2012 he called for need to bring EU back to growth, through finalising Single market and strengthening economic governance."Euro area integration must be done through the Community method which makes us stronger and more responsible" he highlighted.

Full speech  and video

Viac

Posledná aktualizácia: 23/01/2013 |  Na začiatok