Hlavné správy Octóber 2011

Konferencia k finančnému rámcu EÚ na roky 2014-2020
Konferencia k finančnému rámcu EÚ na roky 2014-2020

21/10/2011

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa dňa 21. októbra zúčastnil konferencie venovanej budúcemu viacročnému  finančnému rámcu Európskej Únie na roky 2014-2020 (pozri video). Podujatie organizované v Bruseli Európskou Komisiou, poľským predsedníctvom a Európskym Parlamentom za účasti zástupcov národných parlamentov bolo zamerané na preskúmanie návrhov novej finančnej perspektívy, ktoré Komisia predstavila v júni.

Konferencia mala za cieľ podporiť vzájomnú diskusiu všetkých zainteresovaných strán o spôsobe, akým by mali byť politiky EÚ financované v budúcnosti. Medzi hlavnými rečníkmi boli aj poľský premiér Donald Tusk, a bývalý belgický premiér a súčasný europoslanec  Guy Verhofstadt.

Viac

Sympózium Európskej komisie k bezpečnostným otázkam

20/10/2011

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa 20. októbra 2011 v Bruseli zúčastnil 6. ročníka Sympózia k bezpečnostným otázkam. V duchu motta tohtoročnej edície " Bezpečnosť – staré a nové výzvy", podpredseda EK vo svojom príhovore podčiarkol dynamickú povahu bezpečnostných výziev, s ktorými sa v súčasnosti stretávame.

Viac

Conference ENA-EPSO
Konferencia organizovaná École nationale d’administration a EPSO o reforme výberových konaní (porovnanie francúzskeho a európskeho systému)

18/10/2011

Počas vôbec prvého seminára, ktorý na tému náboru pracovníkov spoločne zorganizovali Európska komisia a popredná francúzska škola École Nationale d'Administration (ENA), predstavil podpredseda Komisie Maroš Šefčovič najnovšie metódy výberu zamestnancov európskych inštitúcií.

Viac

Vyhlásenie podpredsedu EK M. Šefčoviča k schváleniu dočasného eurovalu v NRSR

13/10/2011

Dnešným hlasovaním o dočasnom eurovale Slovensko vyslalo európskym partnerom jasný signál, že svoje členstvo v Európskej únii a eurozóne berie zodpovedne a plne rešpektuje všetky záväzky členských krajín EÚ. Zachovanie finančnej stability je v záujme všetkých krajín eurozóny, vrátane Slovenska.

Verím, že toto rozhodnutie je jednoznačnou odpoveďou na kritické hlasy zaznievajúce na adresu Slovenskej republiky v uplynulých dňoch.

Európsku úniu v blízkej budúcnosti v súvislosti s riešením menovej krízy čaká séria ďalších ťažkých rozhodnutí. Verím, že Slovensko počas nich potvrdí dnešným hlasovaním nastolenú líniu a rokmi budovaný imidž férového hráča a dôveryhodného európskeho partnera.

Viac

Plán B pri eurovale pre Slovensko neexistoval

13/10/2011

Schválenie navŕšenia eurovalu bude najlepšou správou, ktorú môže Slovensko tento týždeň svojim partnerom v Európskej únií a v eurozóne vyslať. Pre agentúru SITA to povedal podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Poprel pritom informácie, ktoré sa objavili v médiách, že by euroval mohol fungovať aj bez odobrenia slovenským parlamentom.

Viac

Slovensko dokázalo upokojiť Európsku komisiu v otázke eurovalu

12/10/2011

Brusel 12. októbra (TASR) – Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič na dnešnom dopoludňajšom kolégiu objasňoval aktuálnu situáciu na Slovensku. Dnešná intenzívna komunikácia so slovenskými politikmi podľa neho čiastočne upokojila napätie, ktoré vzniklo v utorok večer po hlasovaní v Národnej rade SR.

Viac

Konferencia parlamentných výborov pre záležitosti Únie z parlamentov členských štátov Európskej únie

04/10/2011

Podpredseda Šefčovič dnes ráno vystúpil na stretnutí COSAC (Konferencia parlamentných výborov pre záležitosti Únie z parlamentov členských štátov Európskej únie), ktoré sa týkalo hodnotenia vzťahov Komisie a národných parlamentov počas takmer dvoch rokov, ktoré uplynuli od vstupu Lisabonskej zmluvy do platnosti.

Viac

Posledná aktualizácia: 23/01/2013 |  Na začiatok