Cesta

Návštěva Komisaře Štefana Füleho v Chorvatsku

Během své první návštěvy Chorvatska v nové funkci se komisař pro rozšíření a evropskou politiku sousedství Štefan Füle setkal s prezidentem republiky Ivem Josipovićem, premiérkou Jadrankou Kosorovou, ministrem zahraničí Gordanem Jandrokovićem, ministrem spravedlnosti Ivanem Šimonovićem a velvyslancem Vladimirem Drobnjakem, hlavním chorvatským vyjednavačem. Komisař Füle se setkal rovněž s velvyslanci členských států EU, kteří působí v Záhřebu.

Se svými protějšky komisař vedl otevřenou a plodnou diskusi o pokroku, kterého Chorvatsko na své cestě ke členství v EU doposud dosáhlo. Ještě před návštěvou komisař Füle uvedl: „Chorvatské úřady bych rád motivoval k tomu, aby během přístupového procesu pokračovaly ve svém dosavadním reformním úsilí, aby země členství v Unii dosáhla co nejrychleji.“

Komisař Chorvatsko rovněž vyzval k tomu, aby pokračovalo v hospodářských a politických reformách a soustředilo se při tom na soudnictví a veřejnou správu, dále na boj proti organizovanému zločinu a korupci a učinilo pokrok v oblasti práv menšin a navracení uprchlíků. Chorvatsko rovněž musí i nadále plně spolupracovat s Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY).

Poslední aktualizace: 01/02/2012 |  Začátek stránky