Naršymo kelias

Ekologiškas valdymas

EMAS – nuo teorijos prie praktikos

Nuo 1993 m. dalyvaudamos Europos Sąjungos aplinkosaugos vadybos ir audito sistemoje (EMAS) Europos bendrovės galėjo vertinti aplinkosaugos rezultatus, rengti jų ataskaitas ir juos gerinti.2001 m. sistemą imta taikyti tiek viešosioms, tiek privačiosioms organizacijoms.Komisija priėmė politinį sprendimą pereiti nuo teorijos prie praktikos ir taikyti EMAS reglamentą savo veiklai.

2005 m. keturi Komisijos generaliniai direktoratai ir tarnybos gavo EMAS sertifikatus už ekologišką kasdieninę veiklą ir  parengė dirvą kitoms tarnyboms.

EMAS sertifikatai sudarė sąlygas Komisijai prisijungti prie kitų vis gausėjančių Europos viešosios valdžios institucijų ir kartu siekti aplinkai saugesnio išteklių bei procesų valdymo, nepažeidžiančio tvarumo ir tvaraus vystymosi principų.

Daugiau informacijos...

Komisijos pastatai

Komisijos pastatai išsidėstę įvairiose vietose.Vien Briuselyje yra daugiau kaip 50 pastatų. Tai reiškia, kad Komisijos darbuotojams dažnai tenka dieną vykti į susitikimus ir panašiai įvairiose vietose.Komisijos pastatuose yra beveik 200 tarnybinių dviračių.Taip darbuotojai Briuselyje skatinami ekologiškai važinėti ir kartu pasimankštinti.2004 m. šiais dviračiais važiuota daugiau kaip 10 000 kartų.

Be to, Komisija sudarė specialų susitarimą su Briuselio viešojo transporto bendrove (STIB/MIVB), kad trimis specialiais autobusų maršrutais – į įvairius Komisijos pastatus bei iš Briuselio centro į oro uost¹ ir atgal – būtų galima važiuoti nemokamai arba su nuolaida.Taip pareigūnai gali išvengti nereikalingų kelionių automobiliais.

Daugiau informacijos apie Komisijos darbuotojų Briuselyje judumo planą .

Komisijos pastatai

2004 m. lapkritį iš naujo duris atvėręs Komisijos pagrindinis pastatas „Berlaymont“ pasižymi daugeliu aplinkos srities naujovių.Viena iš jų – vandens rinkimo sistema.Pagal ją surinktas lietaus vanduo naudojamas augalams laistyti, taip pat sanitarinėms sistemoms.Pastate naudojama kombinuota šildymo dujomis ir elektros sistema, be to, kiekviename biure įrengti judėjimui jautrūs šviesos jutikliai.Taip taupoma elektra ir užtikrinama, kad šviesa automatiškai išsijungia, kai biuras tuščias.

Nuo 2004 m. mūsų pastatų vidaus taisyklėmis užtikrinama, kad esami pastatai atitinka aukštus aplinkos standartus, atsižvelgiant į apribojimus, susijusius su nuolatine pastatų priežiūra, ir kad nauji mūsų perkami pastatai taip pat atitinka griežtus aplinkos reikalavimus.

Darbas su kaimynais

Gyvename ir dirbame, kaip platesnės visuomenės nariai.Pavyzdžiui, siekdama atnaujinti Europos kvartalą Briuselyje. Komisija bendradarbiauja su Belgijos federaline vyriausybe ir Briuselio regionine vyriausybe.Europos kvartale pasiekta pusiausvyra tarp prekybinių, gyvenamųjų ir administracinių pastatų, tad jis dabar vėl tapo gyvybinga, ekologiška ir dinamiška vieta gyventi ir dirbti.

Kaip bet kokia organizacija, kurioje yra daugiau kaip 200 darbuotojų, Briuselio regione, parengėme plačių užmojų judumo planą , kuriuo Komisijos darbuotojus skatiname į darbą rečiau važiuoti automobiliais ir naudotis viešuoju transportu, dviračiais arba eiti pėsčiomis.

Taupome gamtinius išteklius

Paskutinius ketverius metus Komisijos išspausdintų puslapių skaičius per metus sumažėjo daugiau nei du kartus.Oficialių dokumentų ėmus spausdinti daug mažiau, išspausdintų puslapių skaičius sumažėjo nuo 220 mln. 2000 m. iki 37 mln. 2003 m. Sutaupome maždaug 36 mln. puslapių per metus nebespausdindami pranešimai apie laisvas darbo vietas Komisijos darbuotojams, 50 mln. puslapių – tikslingiau skleisdami vidaus informacijos pranešimus ir dar 100 mln. puslapių per metus – nebespausdindami vidaus telefonų knygų.

Nuo 2003 m. kavinės ir restoranai pardavė įvairių produktų, kuriais remiama tvarioji plėtra ir sąžininga prekyba.

Komisija perdirba visas savo elektronines atliekas.Belgijoje savo senus kompiuterius padovanojome šios šalies labdaros organizacijai „Oxfam Solidarité“.2002 m. taip buvo pakartotinai panaudota 12 000 kompiuterių.

Commission civil service