Naršymo kelias

Ar žinote, kad...

... ES gerokai sumažino pokalbių telefonu ir lėktuvų bilietų kainas, nes dėl bendrosios rinkos ir bendros valiutos mažėja kainos ir daugėja pasirinkimo galimybių?ES yra bendroji rinka, kurioje dėl konkurencijos mažėja kainos ir gerėja kokybė.ES sukūrė eurą, kuris naudojamas 12 šalių.Euras suteikia verslui stabilumo ir leidžia paprasčiau lyginti kainas.

Commission civil service

Atsakyti į piliečių klausimus

Atsakyti į piliečių klausimus Komisijai labai svarbu.Piliečiai gali skambinti nemokamu telefonu iš bet kurios Europos Sąjungos šalies arba kreiptis e. paštu į mūsų tarnybos EUROPE DIRECT komandą.Sandra yra šios komandos narė. 

Sandra gimė 1966 m. Vokietijos kaime Zyrsdorfe netoli Acheno.Ji dirba Komunikacijos generalinio direktorato EUROPE DIRECT komandoje, kuri kasmet atsako į daugiau kaip 100 000 Europos piliečių užklausų telefonu e. paštu ir internetu.

Sandra

Paskirta daugiakalbystės direktoriaus padėjėja Sandra iš pradžių Briuselyje ketino dirbti tik vienerius metus, o po to vykti per Atlantą į Jungtines Valstijas.Bet atsitiko kitaip!Nuo 1988 m. ji dirbo sekretore įvairiuose Komisijos generaliniuose direktoratuose, vėliau grįžo į Acheną tęsti ekonomikos studijų, po to vėl įsiliejo į Komisijos kolektyvą kaip Švietimo ir kultūros GD politikos pareigūno padėjėja, atsakinga už mokymo programos „Leonardo da Vinci“ įgyvendinimą.Praleidusi Briuselyje dar ketverius metus ji grįžo į Vokietiją dirbti Komisijos atstovybėje Bonoje, vėliau – Berlyne, kai jis tapo sostine ir čia persikėlė Europos Komisijos atstovybė.Sandra pirmą kartą dirbo gimtojoje šalyje ir patyrė savotišką kultūrinį šoką.

„Į mano pareigas įėjo Komisijos narių vizitų programų organizavimas.Todėl reikėjo bendrauti su Vokietijos ministerijų valstybės tarnautojais.Kartais mane abstulbindavo formalus ir hierarchinis darbo būdas, palyginti su neįtempta darbo atmosfera Komisijoje.“

2007 m. Sandra grįžo į Briuselį ir prisijungė prie EUROPE DIRECT grupės, teikiančios informaciją ir atsakančios į klausimus apie Europos Sąjungą visomis 23 kalbomis.Piliečiai iš bet kurios ES šalies EUROPE DIRECT grupei gali skambinti nemokamu telefonu(00800 6 7 8 9 10 11), siųsti e. laišką arba pasikalbėti internetu.Į daugumą klausimų atsako EUROPE DIRECT ryšių centras, o politiškai svarbesni ar sudėtingi klausimai perduodami Sandrai ir jos kolegoms iš Komunikacijos GD.

„Dažnai atsakinėjame į sunkius klausimus.Tam reikia gauti išsamios informacijos iš daugelio įvairių Komisijos padalinių.Džiugu, kai galime deramai atsakyti į klausimą.Išmokau labai daug!Be to, labai malonu bendrauti su plačiąja visuomene.“

Sandra džiaugiasi, kad gali dirbti ne visą darbo dieną ir skirti daugiau laiko su savo trejų ir penkerių metų vaikams.„Per pokalbį dėl darbo pasakiau kolegoms, kad turiu mažų vaikų.O jie atsakė:„Na, žinoma, galėsite derinti šeimos gyvenimą su darbu!“"

Commission civil service