Ścieżka nawigacji

Kim jesteśmy

Termin „Komisja Europejska” odnosi się po pierwsze do 28 komisarzy mianowanych przez państwa członkowskie UE, po ich zatwierdzeniu przez Parlament Europejski. Jednak „Komisja” to również sama instytucja – tworzy ją około 32966 tysięcy urzędników.

Zbyt wielu? Chyba nie, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że urzędnicy Komisji są odpowiedzialni za różnorodne obszary polityki i działania i że pod względem liczby pracowników służby Komisji są porównywalne z administracją władz lokalnych europejskiego miasta średniej wielkości. 

Trudno jest nakreślić sylwetkę przeciętnego urzędnika Komisji, ponieważ pochodzą oni z bardzo różnorodnych środowisk, pod względem kulturowym, językowym, społecznym i etnicznym. Ta różnorodność odzwierciedla różnorodność samej Unii Europejskiej i czyni z Komisji prawdziwy tygiel, w którym mieszają się języki i kultury Europy.

Aby dać pewne wyobrażenie tego, kim są urzędnicy Komisji i czym się zajmują, poproszono niektórych spośród nich, żeby opowiedzieli o swojej pracy. Aby poznać więcej szczegółów, wystarczy kliknąć na poszczególne zdjęcia.

 

 • Lista specjalnych doradców przewodniczącego oraz członków Komisji Europejskiej English (en)

 • Życiorysy dyrektorów generalnych Komisji Europejskiej, zastępców dyrektorów generalnych oraz równorzędnych urzędników English (en)

 

Matthias LangemeyerJeremy LesterAnne RopersGiorgio ClarottiValerie O’BrienDorota Lewczuk-BiancoMarta Sanz Fernández
      
     
      
     Deutsch (de) English (en) français (fr)

 

Commission civil service