Navigation path

Sākumlapa Kontaktinformācija Vietnes plāns

Par pilsoņu iniciatīvu

Atrast iniciatīvu

Iniciatīvas organizēšana

Sīkāka informācija

  • RSS
Procedūras izklāsts soli pa solim
Sagatavošana un pilsoņu komitejas izveide

Sagatavošana

Pilsoņiem, kas apsver, vai ierosināt iniciatīvu, vispirms būtu jāapdomā, vai tā ir vispiemērotākais veids, kā paust savu ideju. Paturiet prātā, ka pilsoņu iniciatīva jānoformē kā aicinājums Komisijai ierosināt jaunu tiesību aktu.

Lai sagatavotu pilsoņu iniciatīvu, potenciālajiem organizatoriem rūpīgi jāizlasa šajā tīmekļa vietnē sniegtā informācija, īpašu uzmanību pievēršot šādām lapām:

Ja meklējat plašāku informāciju, palīdzību vai vēlaties apspriest idejas par iespējamām pilsoņu iniciatīvām, iespējams, ka vēlēsieties konsultēties ar organizācijām, kas atrodamas te.

Pilsoņu komiteja — pilsoņu iniciatīvas organizatore

Pilsoņu iniciatīvu var ierosināt pilsoņu komiteja, kurā ir vismaz septiņi ES pilsoņi, kas ir pietiekami veci, lai varētu piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, (t.i., 18 gadus veci, izņemot Austriju, kur balstot drīkst no 16 gadu vecuma), un kuri dzīvo vismaz septiņās dažādās dalībvalstīs. Viņiem nav katrā ziņā jābūt septiņu dažādu dalībvalstu pilsoņiem, taču viņiem noteikti jābūt kādas ES dalībvalsts pilsoņiem.

Šo komiteju uzskata par iniciatīvas oficiālo “organizatori”, un tā atbild par procedūras vadību visos posmos.

Komitejai no saviem locekļiem ir jāieceļ pārstāvis un vietnieks. Šīs divas personas būs pilnvarotas izteikties un rīkoties locekļu vārdā. Viņi kā kontaktpersonas visas procedūras gaitā nodrošinās saziņu starp komiteju un Eiropas Komisiju.

Pilsoņu komitejā nedrīkst iekļaut Eiropas Parlamenta deputātus, lai izpildītu prasību, ka komitejā jābūt vismaz septiņām personām.

Plašāku informāciju par pilsoņu komitejām skatīt bieži uzdotajos jautājumos.