Navigation path

Pradžios puslapis Kontaktai Svetainės struktūra

Apie piliečių iniciatyvą

Ieškoti iniciatyvos

Iniciatyvos organizavimas

Daugiau informacijos

  • RSS
Procedūra žingsnis po žingsnio
Pasirengimas ir piliečių komiteto steigimas

Pasirengimas

Imtis iniciatyvos ketinantys piliečiai pirmiausiai turėtų apsvarstyti, ar Europos piliečių iniciatyva yra geriausias jų idėjos propagavimo būdas, turėdami omenyje tai, kad piliečių iniciatyva Komisija turi būti raginama siūlyti teisės aktus.

Potencialūs piliečių iniciatyvos organizatoriai turėtų atidžiai perskaityti šioje svetainėje pateikiamą informaciją ir ypač šiuos puslapius:

Jei ieškote daugiau informacijos arba pagalbos arba norėtumėte pasidalyti mintimis apie galimas piliečių iniciatyvas, galite susisiekti su čia nurodytomis organizacijomis.

Piliečių komitetas – piliečių iniciatyvos organizatorius

Piliečių iniciatyvą turi pasiūlyti piliečių komitetas, sudarytas iš bent 7 ES piliečių, sulaukusių amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Parlamento rinkimuose (18 metų, išskyrus Austriją, kurioje galima balsuoti nuo 16 metų), ir gyvenančių bent 7 skirtingose valstybėse narėse. Jie nebūtinai turi būti 7 skirtingų valstybių narių piliečiai, bet turi turėti ES valstybės narės pilietybę.

Šis komitetas laikomas oficialiu iniciatyvos organizatoriumi ir yra atsakingas už visą procedūros eigą.

Komitetas iš savo narių turi paskirti atstovą ir jo pavaduotoją, kurie kalbėtų ir veiktų komiteto vardu. Tai bus kontaktiniai asmenys, kurie visos procedūros metu palaikys ryšius tarp piliečių komiteto ir Komisijos.

Į 7 būtinų piliečių komiteto narių sąrašą negali būti įtraukti Europos Parlamento nariai.

Daugiau informacijos apie piliečių komitetus pateikiama skyrelyje DUK.