Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Mohu si najít zaměstnání v jiném státě EU?
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

 

Volný pohyb pracovních sil je jedním ze základních principů vnitřního trhu EU.

Právo žít a pracovat v jiných členských zemích Evropské unie, než je země jejich původu, náleží všem občanům Unie a patří mezi základní práva plynoucí z členství v EU.

Pracovníci profese

Aktualita: Nová výběrová řízení do institucí EU startují na jaře 2010

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) zásadním způsobem mění podobu výběrových řízení. Důraz bude kladen na konkrétní schopnosti uchazeče pracovat jako úředník unijních institucí spíše než na teoretické znalosti historie integračního procesu a jednotlivých evropských politik jako v minulosti. Podrobnosti zde.

Práce v institucích EU

EU nabízí širokou škálu pracovních míst v multikulturním a multilingvním prostředí. Za nábor, který probíhá formou otevřených výběrových řízení, odpovídá Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO). Více informací zde.

Výběrová řízení do institucí EU

Souhrnný přehled všech otevřených výběrových řízení do institucí EU naleznete na stránkách Evropského úřadu pro výběr personálu - EPSO. Po registraci do databáze se můžete přihlásit na vypsaná výběrová řízení na Vámi vybrané pozice. Harmonogram připravovaných výběrových řízení naleznete zde .

Stáže v institucích EU

Instituce EU pravidelně vypisují stáže ve svých úřadech. Aktualizované nabídky naleznete na stránkách jednotlivých institucí.

Podmínky práce a podnikání v Evropské unii

Chcete se stěhovat za prací do jiné země EU? Zde najdete informace o sestavování životopisu v evropském formátu, o hledání práce a uznání vašich kvalifikací. Podnikatelé se zde dozví více o formalitách spojených s obchodováním v jednotlivých zemích a o zaměstnávání cizinců. Více zde.

Pracovní příležitosti v EU:

  • Databázi pracovních míst a příležitostí ke vzdělání v Evropě nabízí Evropský portál pracovní mobility EURES Více informací nabízí MPSV
  • Databázi volných pracovních míst v mezinárodních organizacích nabízí agentura EuroBrussel
  • Rozcestník na jednotlivé agentury Evropské unie naleznete zde
  • Nabídkou volných míst v mezinárodních organizacích a zastupitelských úřadech ČR nabízí stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR
  • Odkazy na stáže v evropských institucích, probíhající výběrová řízení, informace o vysílání národních expertů do Evropské komise naleznete také na stránkách Stálého zastoupení ČR při Evropské unii

     

 

Poslední aktualizace: 27/06/2012  |Začátek stránky