Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Studium v EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

Mohu studovat v jiném státě EU?

Mladým lidem, kteří se rozhodnou studovat v jiném členském státě, přináší členství v Evropské unii řadu výhod, ať se jedná o krátkodobý studijní pobyt, nebo absolvování celého studijního oboru. Mezi hlavní výhody se řadí princip, že při studiu na zahraniční škole se na občany EU vztahují stejné podmínky jako na domácí studenty, odpadá tedy mimořádné školné a další podobné poplatky. Vedle toho mohou mladí lidé z EU využívat i pestré nabídky výměnných studijních programů hrazených přímo z rozpočtu EU.

Studium v EU

K orientaci v nabízených možnostech slouží specializovaný portál PLOTEUS, který přináší v přehledné formě nejrůznější informace k celoživotnímu vzdělávání v Evropě, a to:

  • Možnosti studia a odborné přípravy v evropských zemích (webové stránky vysokých škol a institucí terciárního vzdělávání, databáze škol a kurzů odborného vzdělávání a vzdělávání dospělých).
  • Vzdělávací systémy (popisy a vysvětlení vzdělávacích systémů v Evropě)
  • Výměnné pobyty a granty (Erasmus, Leonardo da Vinci, Socrates, Tempus)
  • Všechno, co potřebujte vědět o pobytu v zahraničí v Evropě: životní náklady, poplatky za studium, nalezení ubytování, právní aspekty studia a práce a další užitečné informace o evropských zemích.

 

Poslední aktualizace: 27/06/2012  |Začátek stránky