Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Spojování podniků: Komise schválila navrhované převzetí podniku Cadence podnikem Magna
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

07/05/2009

 

Evropská komise schválila navrhované převzetí českého výrobce automobilových dílů, podniku Cadence Innovation, jedním z jeho konkurentů, kanadskou společností Magna. Komise po přezkoumání věci na základě nařízení EU o spojování podniků dospěla k závěru, že tato transakce vážným způsobem nenaruší účinnou hospodářskou soutěž v Evropském hospodářském prostoru (EHP) ani v jeho podstatné části.

  Vlajka EU

  Magna je diverzifikovaným dodavatelem automobilových dílů působícím na celosvětové úrovni. Cadence Innovation s.r.o. je evropskou pobočkou podniku Cadence Innovation LLC (USA) a provozuje výrobní zařízení v České republice a Maďarsku. Zabývá se zejména výrobou nárazníků, mřížek chladičů, dřevních výplní, přístrojových desek a dalších lisovaných plastových dílů.

  Činnosti obou stran se překrývají pouze v omezeném rozsahu a společné tržní podíly subjektu vzniklého spojením budou spíše nízké. Pouze na trhu s umělohmotnými nárazníky by oba podniky měly společný tržní podíl přesahující 15 %.

  Při průzkumu trhu, který Komise provedla, zákazníci podniku Magna a podniku Cadence potvrdili, že mohou nárazníky snadno odebírat i od celé řady jiných dodavatelů a že by navrhovaná transakce neměla mít negativní účinek na dotyčný trh. Komise tudíž dospěla k závěru, že navrhovaná transakce nevyvolá obavy z narušení hospodářské soutěže.

   

  Více informací naleznete na této internetové adrese:

   

  http://ec.europa.eu/competition/mergers/cases/index/m109.html#m_5488

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky