Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Hudební stanice MTV dá prostor mladým evropským voličům
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/04/2009

Evropská komise a MTV Networks International dnes oznámily iniciativu EU nazvanou „Slyšíš mě, Evropo?“, jejímž cílem je podpořit mladé lidi, aby o sobě dali vědět tím, že se zúčastní červnových voleb do Evropského parlamentu.

Místopředsedkyně Evropské komise Margot Wallströmová uvedla: „Mladí lidé jsou budoucností Evropské unie. Potřebujeme jejich nápady a jejich aktivní zapojení. Musí vědět, že jejich hlas je důležitý a že je potřeba, aby se zapojili do debaty a zúčastnili se voleb do Evropského parlamentu.“

  skupinka mladých lidí

  „Rozhodli jsme, že naše stanice bude podporovat evropské projekty, které jsou nezbytné pro to, abychom dokázali čelit velkým výzvám naší doby,“ řekl Antonio Campo dall’Orto, výkonný viceprezident Music Brands pro MTV Networks International. „Věříme, že je prospěšné dát mladým lidem příležitost jednat a zapojit je do budování budoucnosti. Toto je pro nás priorita a Evropa zde může a měla by hrát významnou a pozitivní roli.“

  V posledních volbách do Evropského parlamentu byla účast mladých občanů ve věku 1824 let nízká, přibližně 40 procent. Iniciativa „Slyšíš mě, Evropo?“ nabídne mladým lidem platformu pro vyjádření názorů, příležitost, aby se Evropě představili a pověděli Bruselu o svých obavách, snech, stížnostech a nápadech. Kampaň vyvrcholí 30. dubna, kdy se mladí lidé shromáždí v Berlíně, Miláně, Praze a dalších městech, aby zakřičeli „Slyšíš mě, Evropo?“. Mladí lidé budou poté vyzváni, aby o sobě dali vědět i na politické úrovni, a to tak, že se zúčastní červnových voleb do Evropského parlamentu.

  Co Evropa představuje v jejich každodenním životě? Jaká jsou jejich hlavní přání pro budoucnost a co očekávají od Evropské unie?

  6. dubna byla zahájena televizní kampaň, která vybízí mladé lidi v celé Evropské unii, aby se podělili o svoje pocity, nápady a obavy a aby vyjádřili, co si myslí o EU. Na kanálech MTV jsou v celé Evropě vysílány tři televizní spoty, ve kterých mladí lidé zavěšují reproduktory v Londýně, Paříži a Římě. Cílem je povzbudit mladé lidi v celé Evropské unii, aby vyjádřili své názory, aby byl jejich hlas slyšet a aby se 30. dubna v půl čtvrté odpoledne připojili k celoevropské zvukové vlně „Slyšíš mě, Evropo?”.

  V průběhu kampaně budou mít mladí lidé příležitost vyjádřit svá přání, potřeby a nápady na internetových stránkách kampaně http://www.caneuhearme.eu/eu/ Ti, kteří se ke zvolání nebudou moci připojit přímo na místě, se mohou zúčastnit online a „křičet“ virtuálně tak, že zašlou vzkazy nebo videa. Mladí lidé budou také vyzváni, aby se této zvukové vlny v daném okamžiku zúčastnili odkudkoliv.

   

  Kontaktní osoby:

   

  Evropská komise:

  Joe Hennon: +32.2.2953593 Joseph.Hennon@ec.europa.eu

  Irena Nováková: +32.2.2999608 Irena.novakova@ec.europa.eu

   

  MTV Networks International:

  Simona Caputi: +39.02.762.117.258 - +39.33.581.671.67 –

  caputi.simona@mtvne.com

  Claudia Loda: +39.02.762.117.218 -+39.33.460.999.62 – loda.claudia@mtvne.com

   

  Audiovizuální a grafický materiál, včetně internetových a televizních spotů, lze stáhnout na adrese:http://85.255.198.139/mostra/mtv/

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky