Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Den Afriky: Evropská komise chce posilovat partnerství mezi EU a Afrikou
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/05/2009

U příležitosti letošního Dne Afriky – 25. května 2009 ­ Evropská komise potvrdila svou angažovanost vůči Africe. „Národy Afriky a Evropy mají stejné naděje, stejné hodnoty a stejné zájmy. Společně budeme s to řešit problémy, jimž dnes čelíme, jako jsou ekonomická krize, chudoba, změna klimatu nebo nelegální migrace. Budou-li Afrika a Evropa spolupracovat, budou s to dosáhnout rozvoje a pokroku pro své národy. Vypracovali jsme strategii, nyní musíme vytvořit základnu pro dialog a praktické kroky,“ uvedl úřadující evropský komisař pro rozvoj a humanitární pomoc Olli Rehn.

  Africa

  Den Afriky je skýtá možnost připomenout Evropanům a Afričanům, že rok 2009 je kvůli ekonomické a finanční krizi obtížným rokem v dějinách světa, je však rovněž příležitostí ke spolupráci občanů obou kontinentů. V této souvislosti jsou klíčovými nástroji partnerství mezi EU a Afrikou a zejména první strategický akční plán pro roky 2008–2010, protože poskytují společnou strategii v osmi oblastech, včetně míru a bezpečnosti, imigrace, změny klimatu a obchodu.

  Občané Evropy a Afriky budou rovněž s to se seznámit se svými nadějemi a názory na Evropských dnech rozvojové pomoci, které se již počtvrté uskuteční ve Stockholmu od 22. do 24. listopadu 2009.

  Další informace:

  Den Afriky je každoročně připomínkou, že 25. května 1963 byla založena Organizace africké jednoty (OAJ). Založením OAJ vedoucí představitelé nezávislých afrických zemí té doby učinily historický krok a daly společně silný popud, aby nezávislosti dosáhl celý africký kontinent. Třebaže název a struktura organizace se několikrát změnily – dnes se nazývá Africká unie – africká jednota se vždy slavila 25. května jako světový den Afriky.

  Další informace o partnerství mezi EU a Afrikou lze nalézt na internetové adrese

  http://africa-eu-partnership.org

  Další informace o Evropských dnech rozvojové pomoci lze nalézt na internetové adrese

  http://www.eudevdays.eu

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky