Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Informační kamion s poselstvím proti diskriminaci vyráží na cestu do 20 evropských měst
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

20/06/2008

Komisař Vladimír Špidla zítra odstartuje pouť informačního kamionu s názvem „Pro rozmanitost. Proti diskriminaci“ 2008, která je součástí celoevropské informační kampaně EU proti diskriminaci. Turné bude zahájeno na hudebním festivalu United Islands of Prague v České republice, kde se očekává 20 000 návštěvníků, a během příštích čtyř měsíců zavítá do 20 měst v deseti různých zemích EU. Iniciativa, která se letos koná již popáté, si klade za cíl zvýšit informovanost občanů o právu na život bez diskriminace a dosud oslovila půl milionu lidí.

  diskriminace

  „Diskriminace je nepřijatelná,“ uvedl Vladimír Špidla, komisař pro rovné příležitosti. „Příliš mnoho lidí v Evropě si však stále neuvědomuje, že mají právo na život bez diskriminace. Tato kampaň má toto poselství sdělit přímo občanům a napomůže tomu, aby občané svého práva na rovné zacházení v každodenním životě skutečně využívali.“

  Turné informačního kamionu je jednou z nejpopulárnějších aktivit v rámci kampaně „Pro rozmanitost. Proti diskriminaci“,informační kampaně zahájené v roce 2003 a probíhající po celé EU, jejímž cílem je zvýšit informovanost o diskriminaci a o právních předpisech zaměřených na boj proti diskriminaci a současně propagovat přínosy rozmanitosti po celé EU. Informační kamion vyjel poprvé v roce 2004 a svou letošní poutí zakončí návštěvu všech členských států – podrobné informace o trase kamionu. Českou republiku již kamion v minulých letech navštívil třikrát: v Praze byl v letech 2004 a 2006 a v Ostravě v roce 2004. Letos bude jeho hostitelským městem také Kácov (festival Sázavafest).

  Kampaň chce v roce 2008 stavět na úspěších Evropského roku rovných příležitostí pro všechny v roce 2007, s nímž byly aktivity kampaně v loňském roce navzájem úzce propojeny.

  V rámci okružní jízdy v roce 2008 kamion zavítá do Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska, Slovinska a na Slovensko. V každé zemi zastaví ve dvou městech a navštíví hudební a filmové festivaly a festivaly mládeže, sportovní akce, univerzity a veletrhy pracovních příležitostí. Bude místem setkání podniků, nevládních organizací, hudebníků, umělců a široké veřejnosti, kterým poskytne příležitost prohloubit si vědomosti o problematice diskriminace a rozmanitosti.

  Mezi další aktivity kampaně v roce 2008 patří novinářská cena, která bude vyhlášena v srpnu. Tato cena je oceněním práce novinářů v EU publikujících na internetu a v tištěných médiích, kteří svými články přispívají k lepšímu pochopení přínosů rozmanitosti a boje proti diskriminaci ze strany veřejnosti.

  V Praze bude stanoviště informačního kamionu na Janáčkově nábřeží (na úrovni ulice Malátova) v Praze 5 a doprovodný program bude zahájen v 11:30 dne 21. června.

   Viz také: MEMO/08/423

  Internetová stránka „Pro rozmanitost. Proti diskriminaci“:

  http://www.stop-discrimination.info/

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky