Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Debate Europe! Evropští komisaři se účastní nového diskuzního fóra on-line o budoucnosti Evropy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/01/2008

Dne 29. ledna 2008 se Margot Wallströmová, místopředsedkyně Komise, dva její členové Stavros Dimas (komisař pro životní prostředí) a Andris Piebalgs (komisař pro energetiku) a další pracovníci mezi 15:00 a 17:00 SEČ zapojí do diskuzí on-line s evropskými občany. „Tímto fórem chceme pokračovat v diskuzi s evropskými občany, kterou jsme zahájili již v rámci Plánu D," uvedla Margot Wallströmová.

  forum

  Fórum „Debate Europe“ bylo původně součástí Plánu D Evropské komise. Písmeno D v názvu zastupuje slova demokracie, dialog a diskuze a fórum bylo pojato jako prostor pro diskuzi on-line, kde si mohli občané Evropské unie vyměňovat názory na nejrůznější témata související s EU. Od svého spuštění v březnu 2006 fórum zaznamenalo tisíce příspěvků a více než 1,3 milionu návštěv.

  Nová podoba fóra „Debate Europe“ se bude snáze používat a prozatím se zaměří na tři hlavní témata: Budoucnost Evropy, Energie a změna klimatu a Mezikulturní dialog. K dispozici bude rovněž rubrika „Různé“, určená pro rozhovory o jakýchkoli dalších otázkách souvisejících s EU.

  Fórum bude k dispozici ve všech 23 úředních jazycích EU a, stejně jako tomu bylo v případě předcházejícího fóra, bude k dispozici také kanál v katalánském jazyce.

  Nové fórum vzniklo s nadějí, že dojde k obnově diskuze, a ve snaze pomoci Komisi a evropským občanům zapojit se do konstruktivního dialogu, v jehož rámci mohou občané Komisi sdělovat své obavy, názory a poskytovat jí zpětnou vazbu. Obnovení diskuze má rovněž přispět k rozvoji evropského veřejného prostoru na internetu a zvýšit povědomí o nové internetové strategii Komise: „Být globální, jednat na místní úrovni“.

  Obnovení diskuze slibuje odpoledne plné živé výměny názorů mezi širokou veřejností na jedné straně a zástupci Komise na straně druhé. Úředníci Komise se budou dále do fóra pravidelně zapojovat, aby byla zajištěna návaznost všech diskuzí a skutečná výměna názorů mezi Komisí a širokou veřejností.

  Další informace:http://europa.eu/debateeurope/

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky