Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropa v éteru... a na síti: spuštění internetového portálu EURANET
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

11/11/2008

Síť evropských rozhlasových sítí EURANET spouští novou vícejazyčnou a interaktivní internetovou platformu „community on web“. Margot WALLSTRÖMOVÁ, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro vztahy mezi institucemi a komunikační strategii, vyjádřila své potěšení z podpory, kterou bude Evropská komise konsorciu v příštích pěti letech poskytovat.

  notebook s připojeným modelem zeměkoule

  EURANET je iniciativou, za níž stojí a kterou finančně podporuje Evropská komise, jež přísně dbá na dodržování svobody vydávání, zaručené vydavatelskou listinou. Síť vytvořily evropské rozhlasové stanice, mezi něž patří Deutsche Welle, Radio France Internationale, Radio Netherlands, Polskie Radio, Punto Radio a RTBF, a jejím cílem je překonat propast mezi Evropskou unií a jejími občany. Od dubna 2008 16 rozhlasových stanic a 8 přidružených stanic z 15 zemí Evropské unie společně produkuje a každý den vysílá pořady o aktualitách v Evropě v 10 jazycích (v němčině, angličtině, bulharštině, francouzštině, španělštině, řečtině, maďarštině, polštině, portugalštině a rumunštině). Postupně bude jejich počet rozšiřován až na 23 úředních jazyků EU.

  Síť EURANET každý týden využívá 19 milionů posluchačův Evropské unii a 30 milionů posluchačů ve třetích zemích. Síť je otevřená všem druhům rozhlasových stanic (celostátním, regionálním, místním, veřejným nebo soukromým), které splňují podmínky stanovené konsorciem.

  Interaktivní charakter těchto každodenních programů v délce od 30 do 60 minut bude posílen spuštěním společného internetového portálu www.euranet.eu.

  Cílem tohoto portálu, který funguje ve všech vysílacích jazycích, bude zajistit ve spolupráci s evropskými občany interaktivitu programů, rozšiřovat pole stanovisek, obohacovat diskuse a názory v evropských záležitostech příspěvky jednotlivců.

  Výměny názorů mezi partnery konsorcia a jejich posluchači doplní a rozšíří živá vysílání plná informací o otázkách týkajících se Evropy, jež sít zajišťuje.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky