Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Catherine Ashtonová jmenována novou komisařkou EU pro obchod
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/10/2008

Catherine Ashtonová dnes byla Radou ministrů jmenována novou evropskou komisařkou pro zahraniční obchod. Nahrazuje tak Petera Mandelsona, který se ujme úřadu ministra pro obchod, podnikání a reformu práva ve Spojeném království. Svou funkci komisařky pro obchod vykonává Catherine Ashtonová od dnešního dne a brzy předstoupí před výbor Evropského parlamentu pro obchod.

  Catherine Ashtonová jmenována novou komisařkou EU pro obchod

  Po svém jmenování komisařka Ashtonová uvedla: „Jsem potěšena a nesmírně poctěna tím, že mi byla nabídnuta funkce komisařky a že se mohu podílet na utváření reakce Evropy na celosvětové problémy, kterým čelíme. Velmi brzy budu mít příležitost představit své názory členským státům EU a Evropskému parlamentu, na což se již těším.“

  Catherine Ashtonovou nominoval v pátek britský premiér Gordon Brown po dohodě s předsedou Komise Josém Manuelem Barrosem.

  Souvislosti

  Catherine Margaret Ashtonová, baronka Ashton of Upholland, členka tajné rady, byla dosud členkou labouristické strany ve Sněmovně lordů ve Spojeném království, předsedkyní sněmovny lordů a lord předsedkyní Rady v prvním kabinetu Gordona Browna v červnu 2007. Je ekonomkou a dříve působila na pozicích parlamentní státní podtajemnice ministerstva školství, státní podtajemnice ministerstva ústavních věcí a státní podtajemnice ministerstva spravedlnosti. Při výkonu své funkce může čerpat ze svých značných evropských zkušeností, k nimž patří také projednávání Lisabonské smlouvy v horní sněmovně britského parlamentu a řešení otázek v oblasti spravedlnosti a vnitřních věcí EU na jejích předchozích postech.

  Více informací o obchodní politice EU získáte na internetové stránce

  http://ec.europa.eu/trade

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky