Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropské dny pracovních příležitostí jsou místem setkání tisíců zaměstnavatelů a uchazečů o práci
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/09/2007

Dneškem jsou zahájeny Evropské dny pracovních příležitostí 2007, iniciativa, která probíhá v celé EU do 29. září a nabízí prostor pro setkání žadatelů o práci a náborových pracovníků v rámci více než 500 akcí ve více než 230 městech po celé Evropě.

Dny pracovních příležitostí mají za cíl zvýšit povědomí o možnostech pracovní mobility po celé Evropě a dát zaměstnavatelům i uchazečům o práci možnost přímého náboru do zaměstnání. Akce navazuje na loňský úspěšný Evropský veletrh pracovních příležitostí, který přilákal 150 000 návštěvníků.

  Businessmen on escalator

  Dny pracovních příležitostí představují strategii růstu a zaměstnanosti EU v akci – podporují pracovní mobilitu po celé Evropě a přispívají k posílení růstu,“ uvedl Vladimír Špidla, evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti.„Pomáhají zaměstnavatelům obsadit volná pracovní místa a žadatelům o práci najít zaměstnání.Z možnosti pracovní mobility po celé Evropě mohou těžit jak jednotlivci, tak podniky a vůbec každý v EU.“

  Dny pracovních příležitostí se pořádají ve spolupráci s celoevropskou službou zaměstnanosti EURES a její speciálně vytvořenou sítí více než 750 poradců v oblasti pracovní mobility.

  Akce bude probíhat ve více než 230 městech po celé Evropě a nabídne veletrhy pracovních příležitostí, semináře a workshopy, to vše za účelem zlepšení pracovní mobility v Evropě.Zúčastní se jí nejrůznější organizace, jako jsou místní podniky, veřejné i soukromé služby zaměstnanosti, odborové organizace, univerzity, vzdělávací a školicí střediska a obchodní komory.

  Bruselská akce Dnů pracovních příležitostí se vůbec poprvé uskuteční v hlavním sídle Evropské komise – v budově Berlaymont – za účasti 60 zaměstnavatelů, kteří zde budou přijímat nové zaměstnance.Akci zahájí komisař Špidla a přivítán bude i zvláštní host, tenisová hvězda Justine Heninová.

  Dny pracovních příležitostí 2007 se konají v rámci Evropského roku rovných příležitostí pro všechny a oslav 50. výročí EU.

  Více informací viz:

  http://eures.europa.eu

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky