Zastoupení EK v ČR na Youtube

Noční Prahou běžela i družstva ambasád
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/09/2007

8. září 2007: Noční závod Prahou - Mattoni Night Grand Prix - se letos stal novým prvkem úspěšného Mezinárodního pražského maratónu. Dana Zátopková odstartovala v osm večer Adidas běh pro ženy na 5 km, který vyhrála Irene Kwambai z Keni. Česká běžkyně Petra Kamínková si doběhla pro páté místo. Metro běh pro muže na 10 km odstartoval ve 21:00 Roman Šebrle a závod vyhrál Wilfred Kipkoe Taragon z Keni.

Poprvé v historii se startovalo večer a účastníci tak měli jedinečnou příležitost běžet osvětlenou historickou Prahou. Běžci vyrazili ze Staroměstského náměstí, které bylo spolu s přilehlými ulicemi speciálně nasvíceno.

Druhou novinkou Mattoni Grand Prix bylo zavedení skupinových běhů. V rámci ženského i mužského běhu mohla soutěžit tříčlenná družstva. Každému členovi družstva se započítával čas jednotlivě a vyhrálo družstvo s nejkratším sečteným časem v rámci každého ze závodů. V rámci skupinových běhů se uskutečnil také druhý ročník Závodu ambasád. Zastoupení Evropské komise sestavilo ženský tým ve složení: Natálie Vlková, Klára Moozová a Nadia Harmatha. Ze 74 družstev se tým Evropské komise umístil na 23. místě a v Závodu ambasád dokonce na výtečném 5. místě.

Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky