Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Týden v Evropě (24. – 30. března 2008)
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/04/2008

 

Jste tak „zelení“, jak tvrdíte? * Prohlášení předsednictví k situaci v Kamerunu * Komisařka Hübnerová podtrhne význam výzkumu a vývoje a inovačních programů pro naši budoucnost * Rozšíření schengenského prostoru dokončeno * Otevřené nebe mezi EU a USA * Životní prostředí: dobré zprávy pro motýly, netopýry a medvědy * EU oceňuje vynikající výkony * Prohlášení Hanse-Gerta Pötteringa k filmu Geerta Wilderse "Fitna" * Hans-Gert Pöttering byl zvolen předsedou parlamentního shromáždění Evropa - Středomoří

  Diář

   

  Jste tak „zelení“, jak tvrdíte?

  Třebaže ochrana životního prostředí má v povědomí Evropanů pevné místo, naše chování v praxi tomu často neodpovídá. Podle výsledků nedávného průzkumu postojů Evropanů k životnímu prostředí považuje 96 % respondentů ochranu planety za důležitou, ale jen málokteří jsou připraveni kvůli tomu změnit své chování. Jen málokteří z nás v zájmu životního prostředí jezdí méně autem nebo nakupují ekologické výrobky. Dobré úmysly se jen zřídkakdy promítají do praxe. Spíše se zdá, že Evropané očekávají rozhodující kroky od svých vlád.
  více »

   

   

  Rada

  Prohlášení předsednictví jménem Evropské unie k situaci v Kamerunu

  Brusel 27. března 2008 – Evropská unie pozorně sleduje diskuse týkající se revize ústavy a poznamenává, že rozhodnutí o provedení změn v ústavě přísluší kamerunskému lidu a kamerunským orgánům. EU připomíná, že ústava přijatá v roce 1996 byla výsledkem politického dialogu a demokratickým vyjádřením vůle lidu. Zdůrazňuje, že je důležité, aby návrhy na revizi této ústavy byly předloženy k široké, svobodné a otevřené diskusi.
  více »

   

  Evropská komise

  Komisařka Hübnerová podtrhne význam výzkumu a vývoje a inovačních programů pro naši budoucnost

  Brusel 30. března 2008 – Komisařka pro regionální politiku Danuta Hübnerová přijela v neděli 30. března na dvoudenní návštěvu České republiky. Na programu měla návštěvu Moravskoslezského a Jihomoravského kraje a jednání o výhledech globálních i lokálních organizací v oblasti mezinárodního obchodu a financí s prezidentem Václavem Klausem a dalšími účastníky Evropského bankovního fóra v Praze.
  více »

   

   

  Rozšíření schengenského prostoru dokončeno: od 30. března zrušeny hraniční kontroly na letištích

  Brusel 28. března 2008 – 21. prosince 2007 se Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko staly součástí schengenského prostoru. V neděli 30. března 2008 o půlnoci byly zrušeny hraniční kontroly na letištích pro lety mezi těmito zeměmi i ostatními 15 státy, které již byly součástí schengenského systému, a proces rozšíření schengenského prostoru byl dokončen.
  více »

   

  Otevřené nebe mezi EU a USA – nová éra transatlantické letecké dopravy začíná 30. března

  Brusel 28. března 2008 – V neděli vstoupila v platnost nová dohoda o letecké dopravě mezi EU a USA. Poprvé v historii mohou evropské letecké společnosti létat bez omezení z jakéhokoliv místa v EU do jakéhokoliv místa v USA. Jde o nejambicióznější dohodu o leteckých službách, jaká byla kdy vyjednána. Druhá fáze vyjednávání mezi EU a USA bude zahájena v květnu 2008.
  více »

   

  Životní prostředí: dobré zprávy pro motýly, netopýry a medvědy

  Brusel 28. března 2008 – Evropská flóra a fauna je v současnosti chráněna nejlépe od okamžiku založení Evropských společenství. Po nedávném rozšíření se soustava chráněných území Natura 2000 rozrostla o 18 784 km2 a v současnosti pokrývá téměř 20 % pevniny a 100 000 km2 moří. Natura 2000 hraje významnou roli ve snaze Evropy zastavit do roku 2010 úbytek biodiverzity.
  více »

   

   

  EU oceňuje vynikající výkony

  25. března 2008 – Evropská unie vyzdvihuje význam výjimečných úspěchů prostřednictvím řady cen. Zúčastnit se přitom může prakticky každý, protože soutěže probíhají v řadě oblastí od podnikání a vědy a techniky, přes životní prostředí a zdraví až po žurnalistiku, regionální rozvoj a kulturu. Některé soutěže jsou určeny jednotlivcům, jiné se zaměřují na podniky, vědecké týmy nebo organizace a další jsou určeny mládeži a školám.
  více »

   

  Evropský parlament

  Prohlášení Hanse-Gerta Pötteringa k filmu Geerta Wilderse "Fitna"

  29. března 2008 – Hans-Gert Pöttering podporuje prohlášení nizozemské vlády k filmu Fitna a jménem Evropského parlamentu vyjádřil solidaritu s nizozemskou vládou, která podporuje otevřenou a tolerantní společnost. Prohlásil také, že obsah filmu se, jak se zdá, snaží zranit pocity muslimů v Nizozemí, Evropě i kdekoliv ve světě.
  více »

   

  Hans-Gert Pöttering byl zvolen předsedou parlamentního shromáždění Evropa - Středomoří

  28. března – Předseda Evropského parlamentu Hans-Gert Pöttering byl v Aténách zvolen předsedou parlamentního shromáždění Evropa - Středomoří (EMPA). Předsednictví jménem EP převezme na dobu jednoho roku. Ve svém projevu prohlásil, že při zvolení předsedou EP se zavázal ke spolupráci s EMPA. Za své politické priority označil mírový proces na Blízkém východě a mezikulturní dialog.
  více »

   

   

  Kalendář
  2. – 17. dubna 2008

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky