Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Ceny za nejlepší díla proti diskriminaci putují do Liberce a Prahy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/11/2007

 

V úterý 20. listopadu byli za účasti vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Ireny Moozové a náměstka místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Marka Mory vyhlášeni vítězové národního kola evropské soutěže „EU a nediskriminace“.

Soutěž vyhlásila Evropská komise ve všech členských zemích EU k letošnímu Evropskému roku rovných příležitostí pro všechny. V ČR soutěž podpořilo Zastoupení Evropské komise a záštitu nad ní převzal místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra.

 

  Ceny za nejlepší díla proti diskriminaci putují do Liberce a Prahy

  „Úkolem soutěžících bylo zpracovat téma EU a nediskriminace do formy plakátu. Tento nesnadný úkol byl ještě podmíněn prací v týmu, který musel mít minimálně čtyři členy,“ řekl k soutěži za organizátory předseda Klubu mladých Evropanů, PhDr. Jan Závěšický. „K nediskriminaci mají mladí lidé jistě co říct, což nám potvrdil i počet zaslaných plakátů. Celkem jsem jich obdrželi 395, což znamená, že se u nás do diskuse o nediskriminaci zapojilo přes 1 200 žáků a studentů,“ dodal Závěšický.

  Vítězi českého národního kola v kategorii 15 -18 let se stal tým z liberecké Střední umělecké školy pod vedením pana Jiřího Zenkla, mladší kategorii (12-14 let) vyhrál tým z pražského Gymnázia Christiana Dopplera vedený paní Veronikou Dygrýnovou. Jejich plakáty postupují do evropského kola, jejichž vítězové budou pozváni na výlet do Bruselu, během kterého se setkají s iniciátorem soutěže, místopředsedou Evropské komise Francem Frattinim.

  Ten účastníkům předávání cen národního kola poslal prostřednictvím videozáznamu svoje blahopřání za dosažený úspěch a poděkoval všem účastníkům za jejich jasný negativní postoj k diskriminaci.

  Z téměř 400 zaslaných plakátů vybírala sedmičlenná porota ve složení představitele evropské i vládní instituce, zástupců občanské společnosti a odborníků na grafiku a komunikaci. Poděkování organizátorů patří společnosti Olympus C&S, která věnovala vítězům hodnotné ceny a informační síti Europe DIRECT, která se podílela na pořádání soutěže. Nejlepší plakáty je možné shlédnout na prezentaci www.euromladez.eu.

   

                                             

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky