Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský týden mobility
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/09/2007

Evropský týden mobility - Evropský den bez aut 2007

Od 16. do 22. září budou mít evropská města již po šesté možnost se zúčastnit jedné z nejvýznamnějších událostí tohoto roku Evropského týdne mobility, v jehož rámci probíhá Evropský den bez aut (22. září). Ve 1300 městech Evropy se nabízejí občanům různé akce, zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu (cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory apod.). Dne 22. září (Evropský den bez aut) by měla být část měst uzavřena automobilové dopravě.

  Evropský týden mobility - evropský týden bez aut - logo

  V České republice tuto akci koordinuje Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Evropskou komisí. V letošním roce se kampaň zaměřuje na téma: „Ulice pro lidi“, což znamená snahu, aby se do ulic měst vrátil život a aby se lidé na ulicích cítili bezpečně.

  Evropský den bez aut spolu s Evropským týdnem mobility přinesou občanům měst užitek i v dlouhodobé perspektivě, neboť mnoho našich měst má problémy se stále rostoucí automobilovou dopravou, znečištěným ovzduším a hlukem, a realizace těchto propagačních akcí pomáhá uskutečnit programy či opatření, které se v řadě měst předtím nedařilo prosadit. Mohou také zlepšit zpětnou vazbu mezi občany a městským úřadem.

  Více informací v angličtině naleznete zde

  Evropský týden mobility a Den bez aut v Pardubicích  

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky