Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Soutěž pro mladé překladatele Juvenes Translatores
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

14/11/2007

Dnes v 10:00 bruselského času byla odstartována překladatelská soutěž pro sedmnáctileté studenty z 27 zemí Evropské unie. Své překladatelské schopnosti si ověřilo téměř 1500 studentů ze zhruba 300 škol. Soutěž probíhala souběžně ve čtyřech časových pásmech. Zatímco v České republice usedli studenti k testům v deset hodin, v nejzápadněji položené škole v portugalském Lisabonu bylo teprve 9 hodin a ve dvou nejvýchodněji položených školách na francouzském ostrově Réunion v Indickém oceánu již bylo 13 hodin.  

  Soutěž pro mladé překladatele Juvenes Translatores

  Mezi 134 jazykovými kombinacemi, které si účastníci pro překlad vybrali (například z polštiny do rumunštiny nebo z řečtiny do finštiny) je všech 23 úředních jazyků EU. Dvacet sedm vítězů, tedy z každého členského státu jeden, získá pozvání pro sebe a jednoho dospělého průvodce do Bruselu na třídenní výlet v březnu 2008. Na slavnostním vyhlášení převezmou z rukou komisaře Orbana ceny, mezi nimiž bude i diplom dokládající jejich výborné jazykové znalosti.

  „Soutěž vzbudila velký zájem, který jasně dokládá, že mladí lidé se rádi učí cizí jazyky,“ řekl komisař pro mnohojazyčnost Leonard Orban. „Naznačuje také, že opatření přijatá členskými státy v oblasti zlepšování výuky jazyků a podpory jazykové rozmanitosti začínají přinášet výsledky.“

  Další informace:

  Tisková zpráva

  Internetové stránky soutěže

  Poslední aktualizace: 02/09/2015  |Začátek stránky