Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropské dny pracovních příležitostí
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/09/2007

V týdnu od 24. do 29. září se bude konat více než 500 akcí – veletrhů pracovních příležitostí, seminářů, přednášek, workshopů a kulturních akcí, které mají za cíl zvýšit pracovní mobilitu v Evropě. Účastnit se jich bude i řada organizací, např. místní podnikatelské subjekty, veřejné a soukromé zprostředkovatelny práce, organizace sociálních partnerů, vysoké školy, výuková a školící střediska a obchodní komory.

Dny pracovních příležitostí jsou organizovány společně s evropskou službou zaměstnanosti EURES a její sítí, jež zahrnuje více jak 750 poradců EURES. Akce se budou konat na různých místech Evropy od Atén po Malmo, od Valletty po Poznaň a od Montpellier po Londýn.

  Evropské dny pracovních příležitostí

  Letošní načasování Evropských dnů pracovních příležitostí je více než příhodné: konají se v rámci oslav 50. výročí Římských smluv a Evropského roku rovných příležitostí pro všechny. Program akcí je řazen do tématických okruhů, které byly vybrány při velmi úspěšných loňských Evropských veletrzích pracovních příležitostí, do nichž se zapojilo více než 150 000 účastníků. Cíl zůstává stále stejný: zprostředkovat přímý kontakt mezi uchazeči o práci a zaměstnavateli. V průběhu většiny akcí Dnů pracovních příležitostí bude možné vést přímo na místě přijímací pohovory.

  Vladimír Špidla, evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti, řekl: „Dny pracovních příležitostí jsou důležitou součástí snahy o zvyšování pracovní mobility v Evropě, a tím hospodářského růstu. Oblasti ve světě, v nichž panuje vysoká míra pracovní mobility, patří mezi místa s nejvyšším hospodářským růstem. Smyslem Dnů pracovních příležitostí je vysvětlit tyto přínosy jak zaměstnavatelům, tak zaměstnancům, a umožnit jim, aby se setkali a mohli spolu hovořit. To, že se lidé mohou volně pohybovat po celé Evropě je dobré pro jednotlivce, pro podniky i pro kohokoli v Evropě. Tyto příležitosti jsou více než kdy předtím realizovatelné a dosažitelné.“

  Eures poradci společně s Eurocentry, Euro Info Centres, Europe Direct síti a dalšími, uskuteční informační akci o možnostech pracovního uplatnění v zemích Evropské unie. Zváni jsou studenti a celá široká veřejnost. Prostřednictvím informačních stánků, letáků, prezentací, seminářů a výstav se můžete dozvědět:

  • Kde hledat práci a jak pracovat v jiné zemi
  • Informace o daních a sociálním zabezpečení
  • Co vše si vyřídit před odjezdem
  • Jaké jsou životní a pracovní podmínky v jednotlivých státech EU
  • Informace o aktuálních pracovních náborech a volných místech apod.
  • Na co si dát pozor při hledání práce přes agentury
  • O možnostech studia v zahraničí
  • K dispozici jsou Vám EURES poradci a další odborníci

   

  Brno- 27.9 2007, 10:00- 17:00 Místo: dopoledne - prostranství před Úřadem práce Brno  odpoledne - prostory Eurocentra Brno a informačního střediska Europe DIRECT (Kobližná 4)

  České Budějovice- 25. 9. 2007, 10:00 Místo: Press Centrum Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2 (Seminář "Milion volných pracovních míst v Evropě")

  Hradec Králové- 24. 9.2007, 10:00- 17:00, Místo: Baťkovo náměstí

  Liberec- 25.- 27.9.07, 10:00- 17:00 Místo: Úřad práce v Liberci, Dr. M. Horákové 23

  Olomouc 26.9.07, 09:00- 11:00 Místo: Univerzita Palackého v Olomouci, Knihovna a kongresový sál

  Ostrava 26.–27.9.07, 13:00–17:00 Místo: Náměstí T. G. Masaryka

  Pardubice - 25.9.07, 10:00- 17:00 Místo: EUROCENTRUM Pardubice a Europe Direct Pardubice -U Zelené brány - nám. Republiky 1

  Plzeň-  25.9.07,  10:00 Místo: Velký klub Magistrátu města Plzně, nám. Republiky 1

  Praha- Střední Čechy- Eurocentrum, Úřad práce

  Ústí nad Labem 25.–26.9.07, 09:00–15:30 Místo: Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem, Winstona Churchilla 3.

  Více informací o plánovaných akcích v jednotlivých regionech a městech naleznete zde.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky