Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Druhé energetické fórum
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

05/11/2007

 

V Praze ve dnech 5. – 6. listopadu 2007

Nejdůležitějším problémem dnešní Evropy je bezesporu otázka energie. Všichni Evropané každodenně energii využívají. Konkurenceschopnost naší ekonomiky závisí na zajištění dodávek energie. V našich vztazích s partnery po celém světě hraje energie stále důležitější úlohu. Nové energetické technologie nabízejí možnosti pro růst a nová pracovní místa. A vzhledem k tomu, že je energie největším zdrojem skleníkovým plynů, je energetická politika ve středu našich snah o řešení klimatických změn.

  Elektricka zasuvka

  Z tohoto důvodu Evropská unie v březnu přijala ambiciózní energetickou politiku. Zajištěná, udržitelná a konkurenceschopná energie – tři cíle, jež spolu úzce souvisejí a jež budou mít v příštích letech přímý dopad na evropské hospodářství a společnost.

  Evropská komise usiluje o to, aby se tyto plány staly skutečností. V září jsme přijali balíček opatření k prohloubení vnitřního trhu s energií, které jsou zaměřeny na překážky brzdící výkonnost a účinnost energetických sítí. Dalším krokem bude souhrnný balíček, jímž se stanoví přesné a závazné cíle pro snížení škodlivých emisí a podporu využívání obnovitelných zdrojů.

  Evropa v této otázce projevuje odhodlání a vůdčí úlohu a je jisté, že to bude jedno z hlavních témat i v roce 2009, kdy se Česká republika ujme předsednictví Rady ministrů. Jsem proto velmi rád, že mohu podpořit dnešní konferenci a těším se na její závěry.

   

                                                                                               

                                                                                                              José Manuel BARROSO

   

   

  Více  informací naleznete zde

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky