Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Uzávěrka přihlášek již za týden: výběrová řízení do EU na pozici administrátor
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/03/2011

 

14. dubna v poledne mají všichni zájemci poslední příležitost pro podání přihlášek do výběrového řízení do institucí Evropské unie na pozici administrátora. Výběrové řízení probíhá ve dvou kvalifikačních skupinách (AD 5 určená pro nedávné absolventy a AD 7 pro odborníky s alespoň 6 lety pracovních zkušeností). Přihlásit se lze prostřednictvím internetových stránek úřadu Evropského úřadu pro výběr pracovníků (EPSO).

Uchazeče čeká nová podoba výběrového řízení, která na rozdíl od předchozích let klade větší důraz na konkrétní odborné schopnosti než na teoretické vědomosti o historii evropského integračního procesu a o jednotlivých unijních politikách.

  Tým pracovníků

  Oblasti:

  1. evropská veřejná správa
  2. právo
  3. ekonomie
  4. účetnictví
  5. finančnictví
  6. statistika

  Požadavky:

  • občanství členské země EU
  • znalost alespoň 2 jazyků Unie: hlavní jazyk musí být jedním z 23 oficiálních jazyků EU a druhý jazyk musí být buď angličtina, francouzština nebo němčina

  Kvalifikační skupiny AD 5 a AD 7 odpovídají platovým skupinám, které na zájemce kladou odlišné nároky na jeho schopnosti a kvalifikace.

  • Skupina AD 5 (naleznete v úředním věstníku EU pod kódem EPSO/AD/206/11-AD5) vyžaduje vysokoškolské vzdělání. Mohou se hlásit i studenti posledních ročníků vysokoškolských studií, a to včetně tříletého (bakalářského) programu, pokud diplom o ukončení studia získají nejpozději 31. července 2011.
  • 
  • Skupina AD 7 (EPSO/AD/207/11-AD7) vyžaduje vysokoškolské vzdělání a minimálně 6 let praxe v daném oboru (viz popis výběrového řízení v jednotlivých oborech)

  Zvolit lze pouze jednu odbornou oblast (a pouze jednu kvalifikační skupinu).

  Lhůta pro přihlášení:

  Podrobné podmínky výběrového řízení naleznete v Úředním věstníku EU C 82 A .

  Na pozici administrátora se mohou uchazeči hlásit do poledne 14. dubna prostřednictvím internetových stránek úřadu EPSO.

  Náplň práce administrátora:

  Administrátoři hrají klíčovou úlohu v legislativních a rozpočtových procesech EU. Práce v institucích EU může znamenat koordinaci hlavních směrů hospodářské politiky členských států, účast na jednáních se zeměmi, které nejsou členy EU, pomoc s řízením společné zemědělské politiky nebo zajištění jednotného výkladu a účinného používání práva Společenství. Ať bude momentální náplň práce administrátora jakákoliv, široké spektrum politik EU znamená, že již krátce po zahájení kariéry může očekávat vysoký stupeň odpovědnosti. 

  Související odkazy

  Poslední aktualizace: 12/04/2011  |Začátek stránky