Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Top Ten úspěchů EU v roce 2007
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

13/12/2007

V roce 50. výročí Evropské unie patří mezi jejích deset nejdůležitějších úspěchů přední místo v boji proti změně klimatu a Lisabonská smlouva.

  Woman makin sign

  Ani si často neuvědomujeme, jakými mnoha způsoby nám EU pomáhá zlepšovat naše životní podmínky. Internetové stránky Evropa a vy v roce 2007 DeutschEnglishfrançais představují deset nejdůležitějších úspěchů v tomto roce, jež svědčí o jasném zaměření unie na řešení problémů občanů, spotřebitelů a pracovníků.

  Koncem října schválili nejvyšší představitelé Evropské unie Lisabonskou smlouvu DeutschEnglishfrançais , která má učinit unii 27 států výkonnější a demokratičtější. Evropský parlament má získat více pravomocí a národní parlamenty mají mít větší podíl na utváření politiky EU.

  Dalším důležitým úspěchem bylo vytvoření nových pracovních míst DeutschEnglishfrançais . Díky dobrému stavu evropského hospodářství a částečně také cenové stabilitě, kterou přineslo silné euro, klesla v roce 2007 nezaměstnanost v celé unii.

  Evropská unie se také postavila na čelní místo v boji proti globálnímu oteplování DeutschEnglishfrançais a jeho následkům.

  Byl rozšířen prostor bez hraničních kontrol DeutschEnglishfrançais založený schengenskou dohodou, který nyní zahrnuje většinu zemí, jež vstoupily do EU v roce 2004.

  Komise také dodržela svůj slib z roku 2006 a donutila mobilní operátory snížit ceny roamingu DeutschEnglishfrançais v rámci EU.

  Dalšími úspěchy tohoto roku jsou:

  • podpora demokracie na celém světě, o čemž svědčí rostoucí zájem o volební pozorovatele z EU DeutschEnglishfrançais ;
  • domácnosti v celé EU si mohou vybrat svého dodavatele elektrické energie a plynu DeutschEnglishfrançais ;
  • levnější letenky DeutschEnglishfrançais do USA díky dohodě o „otevřeném nebi“, která byla podepsána na začátku roku 2007;
  • podpora zdravého stravování DeutschEnglishfrançais díky reformě předpisů pro produkci a prodej ovoce a zeleniny ze září 2007;
  • ochrana zájmů spotřebitele DeutschEnglishfrançais — politika EU v oblasti hospodářské soutěže zabraňuje firmám zneužívat dominantní postavení na trhu k omezování konkurence.

  Více informací se dočtete na internetových stránkách Evropa a vy v roce 2007 DeutschEnglishfrançais .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky