Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Veletrh EXPOLINGUA Praha 2007 a Evropská jazyková cena Label
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/11/2007

Dvoudenní mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2007 začíná už tento pátek 9. listopadu v 10.00 hodin. Slavnostní zahájení veletrhu proběhne přesně ve 12.00 hod. v Majakovského sále Národního domu na Vinohradech. Veletrh poprvé v jeho historii zahájí zástupce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, pod jehož patronátem EXPOLINGUA Praha probíhá. Veletrhu se rovněž účastní Generální ředitelství pro vzdělávání a kulturu Evropské komise. Ve spolupráci s Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy bude ve svém stánku prezentovat Program celoživotního učení.

  Veletrh EXPOLINGUA Praha 2007 a Evropská jazyková cena Label

  Motto EXPOLINGUA Praha 2007 „S jazyky snadněji do světa“ připomíná, jak důležitá je pro studijní i pracovní kontakty znalost alespoň jednoho cizího jazyka. Do různých koutů světa budou zvát vystavovatelé z Velké Británie, Irska, Španělska, Portugalska, Guatemaly, Ruska, Austrálie, Francie i Česka. Celkem přijede 101 vystavovatelů ze 18 zemí světa. Hlavní jazyk veletrhu – němčinu - budou v centrální expozici společně prezentovat zástupci organizací z německy mluvících zemí. Poskytnou informace o jazykových kurzech, profesní kvalifikaci, výměnných programech pro mládež i studiu v Německu. Přijedou také reprezentanti pěti německých vysokých škol. Návštěvníci veletrhu tak budou mít jedinečnou možnost získat přímé informace o studijních možnostech i praktických stránkách pobytu v Německu. V nabídce EXPOLINGUA Praha 2007 budou různé formy studia mnoha dalších jazyků - angličtiny, španělštiny, francouzštiny, ruštiny, japonštiny, portugalštiny aj.

  K EXPOLINGUA Praha patří i kvalitní rozsáhlý doprovodný program, o který je vždy mimořádný zájem. Nejoblíbenější jsou malé jazykové lekce seznamující s jazykem i kulturou, návštěvníci si budou moci vyzkoušet například japonštinu, čínštinu, hebrejštinu, portugalštinu, němčinu, lotyštinu, ruštinu, španělštinu nebo arabštinu. Připraveny jsou i semináře zástupců zahraničních univerzit a jazykových škol, přednášky českých a zahraničních odborníků o výukových trendech, studijních pobytech v cizině, e-learningu, překladatelství a tlumočnictví i jazykových certifikátech. Kulturní program EXPOLINGUA Praha 2007 vznikl ve spolupráci s partnery veletrhu z německy mluvících zemí a bude zaměřený především na němčinu. Chystají se mimo jiné koncerty, divadelní představení i promítání německých krátkých filmů v původním znění.

  V rámci veletrhu bude rovněž slavnostně předána Evropská jazyková cena Label 2007 sedmi inovativním projektům z oblasti jazykového vzdělávání.

  Soutěž „Evropská jazyková cena Label“ je organizována ve 31 zemích Evropy a vychází z iniciativ Evropské komise v oblasti jazykového vzdělávání. Obecným cílem soutěže je ocenit a především zviditelnit nové a přínosné projekty a jiné aktivity v oblasti jazykového vzdělávání a motivovat učitele k implementaci podobných aktivit do výuky. V roce 2007 proběhl v ČR již šestý ročník této soutěže.

  Cena je udělována ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, které také poskytlo pro tento rok vítězům finanční dotaci v celkové hodnotě 725 000 Kč.

  Odborná porota programu Label vybrala ze 30 nominací následující vítězné projekty, které obdrží Evropskou jazykovou cenu Label:

  • Českomoravská jednota neslyšících Brno za projekt Eurosigns,
  • ZŠ s rozšířenou výukou jazyků, Kladská, Praha 2 za projekt Young in Europe,
  • Občanské sdružení JO-YO, Praha 9 za projekt JO-YO… s nudou zatočíme!,
  • Francouzská aliance v Jižních Čechách, České Budějovice za projekt Theatrobothéâthre
  • Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno za projekt Vytvoření podpůrné sítě pro inovativní formy celoživotního vzdělávání pedagogických pracovníků
  • Goethe Institut Praha za projekt Jugend debattiert international
  • Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové za projekt Portfolio a filmové plátno.

  Všechny projekty získávají rovnocenné ocenění. Pořadí ani výše účelové dotace nejsou výrazem stupně hodnocení.

  Organizací soutěže v ČR je pověřena Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, která mimo jiné spravuje komunitární program EU „Program celoživotního učení“.

   

  EXPOLINGUA Praha 2007
  9. – 10. listopadu 2007
  Národní dům na Vinohradech
  Náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
  Otevřeno denně 10:00 – 18:00
  www.expolingua.cz

  Pořadatel: ICWE GmbH
  Fotogalerie: http://www.expolingua.cz/index.php?id=74

   

  Pro více informací prosím kontaktujte:
  Margareta Vojtková, Public Relations
  mobile: +420 777 555 021
  e-mail: margareta@vojtkova.com

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky