Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Prahu rozhýbou Evropské dny 2012
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/05/2012

 

Zastoupení Evropské komise v České republice Vás srdečně zve na oslavy Dne Evropy, připadajícího na 9. května.

U příležitosti Dne Evropy proběhne v Praze od 9. do 17. května řada kulturních a informačních akcí - Evropské dny 2012.

Dny plné hudby, literatury, výtvarného umění, filmu, seminářů, konferencí a informačních akcí by tak měly připomenout významný den v historii evropské integrace.

  Prahu rozhýbou Evropské dny 2012

  Od 9. do 17. května 2012 budou mít občané v rámci Evropských dnů příležitost zúčastnit se diskuzí o aktuálních tématech EU, užít si evropských kulturních představení a dozvědět se více o svých právech a příležitostech v EU. 

  Návštěvníky čekají rozmanité akce, od konferencí a seminářů přes výstavy a sportovní soutěže až po filmové a literární večery, které připravili jednotlivé instituce a další partneři.

  Na jednotlivých akcích vystoupí zástupci evropských institucí a vlády České republiky, spisovatelé, hudebníci, představitelé občanské společnosti, think tanků, a jiní. Zvláštní program je připraven také pro studenty a školy.

  Evropské dny 2012 vyvrcholí 12. května festivalem na ostrově Kampa věnovaným Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Vedle nabídky informací o aktivitách členských zemí EU a aktuálních možnostech a službách pro občany ČR bude pro návštěvníky všech věkových kategorií připraven bohatý kulturní program.

  Akci završí hudební vystoupení Lenky Dusilové, Jana Buriana, skupiny Please The Trees a dalších umělců.

  Evropské dny 2012 se konají pod záštitou předsedy vlády ČR Petra Nečase a místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga.

   

  Vstup na všechny akce ZDARMA!

   

  Program:

  Evropské dny pdf - 4 MB [4 MB]   (9.-17.5.2012)

  Den Evropy  (12.5.2012) - open air festival na Kampě

  Další informace:

  www.evropskedny.cz

   

     

  Co je Den Evropy a proč se slaví 9. května?

  Dne 9. května 1950 představil Robert Schuman, francouzský ministr zahraničních věcí, svůj návrh na vytvoření organizované Evropy jako nezbytné podmínky pro udržení mírových vztahů.

  Tento návrh, známý pod názvem „Schumanova deklarace“, se považuje za počátek budování toho, čemu se dnes říká Evropská unie.

  Tento den, 9. květen (Den Evropy), se stal jedním z evropských symbolů, které spolu s vlajkou, hymnou, mottem a jednotnou měnou (eurem), tvoří identifikační znaky politického subjektu – Evropské unie. Den Evropy představuje příležitost pro aktivity a oslavy, které Evropu přibližují k jejím občanům a sbližují národy Unie.

   

  Poslední aktualizace: 18/05/2012  |Začátek stránky