Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Oslavy Evropského dne jazyků v pražském Palladiu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

26/09/2008

Pestrý svátek jazyků a kultur v Palladiu pod heslem „V jediném dni skrz celou Evropu!“.

Datum: 26. září od 11:00 do 18:00

Místo: Obchodní centrum PALLADIUM, patro Gurmán (+2), náměstí Republiky 1, Praha 1

Jedenáct kulturních institutů Evropské unie (EUNIC) v Praze pořádá při příležitosti Evropského dne jazyků dne 26.9.2008 v PALLADIU velkou slavnost s pestrým vícejazyčným programem a soutěží o ceny. Hlavní výhry jsou jazykové kurzy.

  Oslavy Evropského dne jazyků v pražském Palladiu

  Na pódiu v poschodí Gurmán (2. patro) poběží od 11 do 18 hodin pestrá směs hudby, tance a ukázek jazykových kurzů. Mimo jinévystoupí balkánská folková skupina „Dževica“, maďarský sbor „Calypso“ a lužickosrbská skupina „Wólbernosće“. K vidění budou bulharské a slovenské lidové tance, moderní tanec z Rumunska a další.

  Kviz obsahuje otázky na téma jazyků a kultur zúčastněných institutů. Zúčastnit se mohou staří i mladí, vládnoucí jedním jazykem nebo i mnoha. Kromě jazykových kurzů je možné vyhrát vstupenky na koncert, slovníky, DVD a mnoho dalších cen. Otázky se účastníci dozvědí přímo na místě nebo kliknutím na internetovou stránku. Nápovědy k odpovědím budou 26.9. vystaveny ve výlohách Palladia. Kromě toho budou na otázky ochotně odpovídat zástupci všech institutů. V 18.00 bude slavnostní udílení cen za přítomnosti první náměstkyně ministra školství Evy Bartoňové.

  Evropská rada prohlásila v Evropském roce jazyků 2001 den 26. září Evropským dnem jazyků s cílem poukázat na jazykovou rozmanitost a podpořit učení se cizím jazykům. Od roku 2003 slaví evropské kulturní instituty sídlící v Praze Evropský den jazyků společnou akcí pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

  Akce se koná za podpory Národní agentury evropských vzdělávacích programů (NAEP). Partnerem akce je obchodní centrum PALLADIUM.

  Celý program, kviz a další informace o Evropském dni jazyků 2008 najdete na webových stránkách zúčastněných institutů:

  British Council www.britishcouncil.cz; Bulharský kulturní institut www.bki.cz; Česká centra www.czechcentres.cz; Goethe-Institut www.goethe.de/praha; Institut Français www.ifp.cz; Lotyšské kulturní centrum www.latvija.cz; Maďarské kulturní středisko www.hunginst.cz; Polský institut www.polskyinstitut.cz; Rakouské kulturní fórum www.austria.cz/kultur; Rumunský kulturní institut www.rumunskoprovas.cz; Slovenský inštitút www.slovakemb.cz/SI

   

  Kontakt:

  Madlen Domaschke

  Goethe-Institut Prag

  Tel. +420 221 962 224

  domaschke@prag.goethe.org

  www.goethe.de/praha

   

  Leták pdf - 402 KB [402 KB]

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky