Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Kaspický region mezi Evropou a Ruskem
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/11/2009

Datum: 25.11.2009     09:30 - 14:30

Místo: Fakulta sociálních studií, Joštova 10, místnost 52, Brno

  vlajka Evropské unie a Ruska
  Brně se 25. listopadu 2008 uskuteční konference "Kaspický region mezi Evropou a Ruskem". Se svými příspěvky na ní vystoupí Vakhtang Darchiashivili z firmy ČEZ, zástupce Ministerstva zahraničních věcí Slovenské republiky Vladimír Šimoňák, autor knihy „Ázerbájdžán: mezi východem a západem", reportér a bývalý mluvčí mise OSN v JAR, Angole a Namibii Vladimír Sigov, vedoucí Mezinárodního politologického ústavu Masarykovy univerzity Oldřich Krpec a další.

  Akce reaguje na rostoucí důležitost zmíněného regionu v evropské i světové politice, představí proto celou řadu zásadních témat. Zazní proto referáty věnované zamrzlým konfliktům, energetické bezpečnosti, vztahům kaspických zemí k Rusku či EU či  vnitřní proměně tamních států. 

  Součástí konference je i bohatý doprovodný program zahrnující výstavu cestovatelských fotografií či večerní  debatu s názvem „Gruzie - rok po válce" s přímým účastníkem konfliktu.

  Konferenci organizuje Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity. Bude se konat na Fakultě sociálních studií (Joštova 10, Brno), místnost 52. Začátek konference je stanoven na 9:30 a ukončení proběhne v 14:30h. Pracovním jazykem bude čeština a angličtina se zajištěným překladem.

  Součástí konference je raut a občerstvení.

  Registraci zajišťuje Ondřej Schütz, schutz@iips.cz.

  Bližší informace www.iips.cz

  Program naleznete zde .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky