Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Nové tendence v oblasti daní
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

29/06/2011

Datum: 29. června 2011 od 9:00 do 10:30 hod

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

Pořadatel: CEBRE, Zastoupení Evropské komise v ČR

 

  Nové tendence v oblasti daní

  Zastoupení Evropské komise v České republice společně s CEBRE připravily odbornou diskusi s názvem „Nové tendence v oblasti daní“.

  Akce proběhne ve středu 29. června od 9.00 do 10.30h v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1.

  V návaznosti na potřebu modernizovat systém DPH v EU předložila Evropská komise v prosinci 2010 „Zelenou knihu o budoucnosti DPH, pro jednodušší, stabilnější a účinnější systém DPH“ s cílem konzultovat širokou veřejnost ohledně zjednodušení současného systému DPH, snížení administrativní zátěže spojené s jejím výběrem a odvodem a zefektivnění tohoto daňového systému. Na základě získaných podnětů vypracuje Evropská komise sdělení, ve kterém nastaví pravidla pro budoucí systém DPH. Letos v březnu zveřejnila Evropská komise také návrh na společný konsolidovaný základ daně z příjmu právnických osob (tzv. CCCTB). Díky němu budou společnosti/skupiny podnikající ve více než jedné členské zemi EU oprávněny použít jednotný výpočet společného základu daně. CCCTB slibuje zjednodušit podávání daňového přiznání prostřednictvím jednoho správce daně, vyřešit problémy spojené s použitím transferových cen a přeshraničními ztrátami v rámci skupiny a odstranit existující překážky vnitřního trhu (dvojí zdanění zisků dceřiných společností a zdanění přeshraničních fúzí a akvizic). Cílem debaty je diskutovat o tom, jak by měl budoucí systém DPH v EU vypadat a zjistit pohled české veřejnosti na návrh společného konsolidovaného základu daně z příjmů právnických osob.

  V rámci debaty vystoupí níže uvedení řečníci reprezentující široké spektrum pohledů a názorů. Následovat bude debata s účastníky.

  • Ladislav Minčič, náměstek ministra financí ČR;
  • Jan Wiesner, předseda Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a vice-prezident Hospodářské komory České republiky;
  • Dana Trezziová, daňová poradkyně a zástupkyně Svazu průmyslu a dopravy ČR ve výboru pro hospodářské a finanční záležitosti BUSINESSEUROPE;
  • Karel Havlíček, generální ředitel SINDAT Group a předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
  • Alena Vančurová, pedagožka na Vysoké škole ekonomické v Praze.

  Moderátor: Alena Vlačihová, zástupkyně ředitele CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU

  V případě zájmu o účast se registrujte do 24. června 2011 na adrese prague@cebre.cz.

  Poslední aktualizace: 27/06/2011  |Začátek stránky