Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Dvacáté výročí sametové revoluce v Českých Budějovicích
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/11/2009

Datum:  17. – 18. 11. 2009

Místo: České Budějovice

 

  plakát k výročí sametové revoluce

  Magistrát města České Budějovice, Zastoupení Evropské komise v České republice a Jihočeský kraj společně zavzpomínají na listopadovou revoluci roku 1989 a to hned třemi různými kulturními akcemi. Na všechny je vstupné zdarma.

   

  HISTORICKÁ VÝSTAVA, STUDENTSKÝ VEČER, NETRADIČNÍ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

  17. listopadu, 16:00 – 21:30

  pořádá: Magistrát města České Budějovice

   

  V radniční výstavní síni na náměstí Přemysla Otakara II. a v Galerii Nahoře budete moci shlédnout výstavy fotografií První rok svobody 1989- 1990. Odpoledne pak budějovické náměstí ožije koncerty studentských kapel VVV, Good Mood a The Pooh. Večer završí divadelní módní retro přehlídka. To vše doplní Loutkohra Jihočeského divadla v Hradební ulici. Na přelomový rok zavzpomínají také aktivisté 17. listopadu.

   

  UNIKÁTNÍ FOTOGRAFIE, JAK VIDÍ STUDENTI NAŠI BUDOUCNOST, KONCERT VÁCLAVA NECKÁŘE

  18. listopadu, 10:00 – 18:00

  pořádá: Zastoupení Evropské komise v ČR

   

  Program  na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. bude pokračovat i následující den. Vyroste na něm zajímavá výstava fotografií originálních geometrických tvarů. Ta bude symbolizovat dobu, kdy byl západní a východní svět neprodyšně uzavřen a zároveň poukáže na svobodu, kterou s sebou 17. listopad přinesl. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži pocit uzavření v železné oponě a na strom přání mohou pověsit své tajné přání, či vizi budoucnosti pro Českou republiku a Evropu. Příznivci adrenalinových sportů mohou celý den zdarma zdolávat bariéru v podobě mobilní lezecké stěny.

  Na hudebním pódiu se vystřídají českokrumlovští Cindži Renta, pražští Sly Rabbits a večer zakončí legendární Václav Neckář se skupinou Bacily!

   

  JEDINEČNÁ MULTIMEDIÁLNÍ A LASEROVÁ SHOW,

  INTERPRETI Z JIŽNÍCH ČECH

  18. listopadu, 19:00 – 22:00

  pořádá: Jihočeský kraj

   

  Oslavy 20. výročí sametové revoluce završí program v českobudějovické Budvar Aréně. Návštěvníci se mohou těšit na největší multimediální a laserovou show, která originálním způsobem zavzpomíná na období před revolucí. Na odpolední koncert Václava Neckáře naváží další hvězdy české hudební scény: Petr Muk, Petr Kolář, DJ Lucca a Michal Pavlíček.

   

  Plakát naleznete zde jpeg - 20 KB [20 KB] .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky