Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Kulatý stůl: Reforma rozpočtu Evropské unie
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

28/11/2007

 

Datum: 28.  listopadu 2007

 Místo: Zastoupení Evropské komise v České Republice, Jungmannova 24, Praha 1

  Euro symboly

  28. listopadu pořádá Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s Úřadem vlády a sdružením Ano pro Evropu kulatý stůl k otázce budoucí reformy rozpočtu Evropské unie. Hlavním řečníkem bude Johan Ureel, zástupce Evropské komise z Generálního ředitelství pro rozpočet. K diskuzi o tomto tématu byli přizváni další přední odborníci z České republiky - zástupci ministerstev, ekonomové a novináři. Svou účast potvrdili mimo jiné Jan Gregor z Ministerstva financí, Tomáš Sedláček z ČSOB, Petr Zahradník z České spořitelny, senátorka Alena Gajdušková a další. Moderátorem diskuze bude Zbyněk Fiala.

  Kulatý stůl si klade za cíl zahájit v České republice debatu o budoucnosti financí Evropské unie a přispět tak do veřejné konzultace o budoucnosti evropského rozpočtu, která byla Evropskou komisí zahájena v září tohoto roku. V diskuzi by se měly hledat odpovědi na otázky, jak zaměřit budoucí výdaje EU a jak nejlépe zajistit zdroje potřebné k jejich financování.

  Stranou jistě nezůstane složitá problematika budoucnosti výdajů na Společnou zemědělskou politiku či otázka zachování rozpočtových "slev" pro některé státy EU. Výsledek veřejné konzultace bude základem pro další práci Komise na přezkumu rozpočtu, který je plánován na období 2008/2009.

   

   

   

  Další dokumenty k otázce reformy rozpočtu EU:

  http://ec.europa.eu/budget/reform/library/issue_paper/consultation_paper_cs.pdf

   

  Více informací naleznete na:

  http://ec.europa.eu/budget/reform/issues/issues_cs.htm

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky