Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

European open air music festival Evropa na Kampě 2013
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/05/2013

 

Datum: 10.05.2013 15:00 - 22:00

Místo: Park Kampa, Praha 1

  Zastoupení Evropské komise v České republice Vás srdečně zve na oslavy Dne Evropy!

  Evropské dny (6.-16. května 2013) vyvrcholí 10. května festivalem na ostrově Kampa, kde bude pro Vás připraven bohatý kulturní program a kde získáte užitečné informace o studiu, práci, cestování a životě v EU.

  Program:

  15:00 Zahájení festivalu

  15:00-19:00 Vystoupení tanečních a hudebních skupin z Irska

  19:15 Koncert nové české kapely Kryštofa Michala PORTLESS

  20:45 Koncert mezinárodního uskupení N.O.H.A. (world music a drum’n’bass)

  Kromě programu na hlavním pódiu budou na Kampě umístěny informační stánky, kde získáte podrobné informace o možnostech studia, práce i cestování v EU a mnoho dalších užitečných rad a údajů. Dozvíte se zde také, jaká práva máte jako občané EU, ať už se jedná např. o kompenzace cestujícím v autobusové a letecké dopravě při zrušeném nebo zpožděném spoji, spotřebitelská práva při nákupu online v zahraničí nebo nárok na diplomatickou pomoc.

  Praktické informace o možnostech cestování, kultuře či historii evropských států a o akcích pořádaných v ČR zastupitelskými úřady a kulturními instituty vám na stáncích poskytnou zástupci velvyslanectví členských států EU.

  Připraven je rovněž doprovodný program „Aktivní evropská paměť“, kde budou prezentovány projekty organizací mapující příběhy obětí nacismu a stalinismu. Zapojí se též ministerstvo dopravy a ministerstvo pro místní rozvoj, které představí vybrané projekty spolufinancované ze strukturálních a kohezních fondů EU.

  Děti vezměte s sebou! Bude pro ně připraven skákací hrad a mnohé další atrakce a soutěže o zajímavé ceny.

  Akci „Evropa na Kampě“ pořádají Zastoupení Evropské komise v ČR, Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR a Odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a pod záštitou předsedy vlády Petra Nečase, ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a irského předsednictví Rady EU.

  Více informací o festivalu na stránkách www.evropskedny.cz nebo na stránkách Komise ZDE.

   

  Poslední aktualizace: 02/05/2013  |Začátek stránky