Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Veletrh evropských informačních sítí v Liberci
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/10/2012

 

Datum: 17. října 2011 od 11:00 do 18:00 hodin

Místo: Náměstí Dr. Edvarda Beneše, Liberec

  Při příležitosti 20. výročí vzniku jednotného evropského trhu a v souvislosti s akcemi pořádanými během týdne jednotného evropského trhu připravilo Zastoupení Evropské komise v České republice ve dnech 16.- 23. října 2012 ve čtyřech městech ČR veletrh evropských informačních sítí.

  Návštěvníkům se v rámci jednodenní akce s mottem „Evropa je vám na dosah“ představí v nové a atraktivní podobě evropské informační sítě a instituce. Připraven je i doprovodný program.

  Pracovníci jednotlivých informačních center seznámí návštěvníky veletrhu například s možnostmi zaměstnání v zemích EU, se studijními příležitostmi na evropských univerzitách, s podmínkami podnikání v evropských zemích či s právy spotřebitelů napříč EU.

  Akce se zúčastní Informační kancelář Evropského parlamentu, Úřad vlády ČR, informační středisko EUROPE DIRECT, Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, poradenské centrum pro podnikatele Enterprise Europe Network,  síť právní ochrany pro oblast vnitřního trhu Solvit, Evropské spotřebitelské centrum, informační síť pro mládež Eurodesk, poradenská síť pro pracovní uplatnění EURES, koordinační centrum pro uznávání kvalifikací Europass a zástupci Evropského hospodářského a sociálního výboru. Představen bude také informační portál o životě v EU Vaše Evropa.

  Na hlavním pódiu budou pro veřejnost připraveny závody na rotopedech s cílem ujet celkem 900 km, tedy vzdálenost z ČR do Bruselu, a názorně tak ukázat, že EU je nám skutečně na dosah. Návštěvníci, kteří se zapojí do jízd na rotopedu a do vědomostní soutěže o jednotném evropském trhu, budou moci vyhrát drobné dárky a soutěžit o zajímavou hlavní cenu. Jízdy na rotopedech budou provázeny vystoupeními zástupců a uživatelů jednotlivých sítí a institucí na evropské, národní a regionální úrovni.

  Veletrh evropských informačních sítí proběhne v těchto městech:

  • 16. 10. Praha (Náměstí republiky)
  • 17. 10. Liberec (Náměstí Dr. Edvarda Beneše)
  • 18. 10. Olomouc (Horní náměstí)
  • 23. 10. Ústí nad Labem (Mírové náměstí)

  Vstup zdarma!

  Plakát pdf - 632 KB [632 KB]

   

  Další informace:

  Týden jednotného evropského trhu

  Poslední aktualizace: 05/10/2012  |Začátek stránky