Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropské dny 2012 – Evropa na dosah
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

09/05/2012 - 17/05/2012

Datum: 9. - 17. května 2012

Místo: Praha

  Zastoupení Evropské komise v ČR, Informační kancelář Evropského parlamentu, Úřad vlády ČR, velvyslanectví, kulturní instituty členských států EU a další partneři organizují při příležitosti Dne Evropy 9. května různé informační a kulturní akce.

  Od 9. do 17. května 2012 budou mít občané v rámci Evropských dnů příležitost zúčastnit se diskuzí o aktuálních tématech EU, užít si evropských kulturních představení a dozvědět se více o svých právech a příležitostech v EU. 

  Návštěvníky čekají rozmanité akce, od konferencí a seminářů přes výstavy a sportovní soutěže až po filmové a literární večery, které připravili jednotlivé instituce a další partneři. Přiblížit Evropu přijdou zástupci evropských institucí a vlády ČR, spisovatelé, hudebníci, představitelé občanské společnosti, think tanků, akademické instituce i zástupci obchodu.

  Zvláštní program je připraven pro studenty a školy. Cílem vybraných akcí a simulovaných evropských jednání je zvýšení informovanosti a účasti mladých lidí na evropském dialogu.

  Evropské dny vyvrcholí 12. května festivalem na ostrově Kampa, který bude věnován Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Vedle nabídky informací o aktivitách členských zemí EU, aktuálních službách pro občany ČR i o jejich právech a příležitostech čeká na děti a návštěvníky všech věkových kategorií bohatý kulturní program. Akci završí atraktivní hudební vystoupení Lenky Dusilové, Jana Buriana, Please The Trees a dalších.

  Evropské dny se konají pod záštitou předsedy vlády ČR Petra Nečase a místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga.

   

  Program Evropských dnů (9.-17.5.2012) naleznete ZDE pdf - 4 MB [4 MB] .

  Program Dne Evropy (12.5.2012) - open air festivalu na Kampě naleznete ZDE.

   

  Více informací již brzy na: www.evropskedny.cz.

  Poslední aktualizace: 07/05/2012  |Začátek stránky