Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Tisková konference: Evropská Noc vědců dá prostor české vědě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/09/2011

 

Datum: 15. září 2011 ve 13:00 hodin

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

  Evropská Noc vědců dá prostor české vědě

  Noc vědců, největší jednorázová akce na podporu vědy a techniky v ČR, která se v jeden večer roku koná na tisících míst po celé Evropské unii, se letos uskuteční 23. 9. Zveme Vás na tiskovou konferenci, jež se bude konat dne 15. 9. 2011 ve 13:00 v prostorách Zastoupení Evropské komise v ČR (Jungmannova 24, Praha 1).

  Noc vědců je rozsáhlé setkání veřejnosti s vědecko-výzkumnými pracovníky při společných aktivitách, které se koná po celé Evropě již od roku 2005 vždy zároveň v jediný den v roce, letos 23. září“, komentuje Barbora Černíková z Techmanie, která projekt pro ČR koordinuje. „Cílem této akce, která opět proběhne v řadě českých a moravských měst, je představit vědce veřejnosti jako obyčejné lidi, ukázat, že věda může být zábava, a přesvědčit návštěvníky, že možná i oni se mohou zkusit věnovat vědecké kariéře“, dodává Černíková.

  Motto letošního ročníku zní: „Věda nám dává prostor“. Prostor dala Noci vědců letos například tato města: Praha, Plzeň, Brno, České Budějovice, Zlín, Liberec, Ondřejov, Zlín, Sedlčany, Slaný, Vlašim, Žebrák, Jindřichův Hradec, Sezimovo Ústí, Most, Teplice, Rokycany, Přeštice, Pardubice, Hradec Králové, Prostějov, Jihlava, Ostrava a mnohá další.

  Na všech těchto lokalitách se uskuteční populárně pojatá prezentace vědy a zejména jejich nositelů – vědeckých pracovníků. Techmania Science Center v Plzni nabídne vědecko-technické show, nebo setkání s vědci od teoretických fyziků až po plastické chirurgy, Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy spustí historicky první digitální výstavu „T0“ (čas nula), České Budějovice čeká experimentální večer s pestrou paletou hudebních stylů, Brno se může těšit třeba na světelné efekty s plazmatem nebo na ukázky výzkumu nanotechnologií, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně návštěvníkům umožní praktické experimenty na vlastní nebezpečí či ukázky bojových technik studentů…

  Bližší informace o programu a organizaci Noci vědců 2011 najdete na www.noc-vedcu.cz.

   

  Vstup na všechny akce ve všech místech je zdarma.

   

  Hlavními organizátory Noci vědců 2011 je devět partnerů: Techmania Science Center v Plzni, Fakulta chemická Vysokého učení technického v Brně, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Science center iQpark, Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy a Česká astronomická společnost.

  Národním koordinátorem celé akce je již tradičně plzeňské science centrum Techmania. Akce se i v roce 2011 koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR.

  V případě dotazů prosím kontaktujte:

   

  Ing. Barbora Černíková - Projektový manažer Techmania Science Center o. p. s., E-mail: barbora.cernikova@techmania.cz

  Mgr. Tomáš Moravec - Tiskový mluvčí Techmania Science Center o. p. s., E-mail: tomas.moravec@techmania.cz

   

  Poslední aktualizace: 19/09/2011  |Začátek stránky