Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Prezentace legislativního návrhu Evropské komise k posílení pravidel pro bankovní sektor
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/07/2011

 

Datum: 21. července 2011, od 13:00 do 15:00 hodin

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

  Prezentace legislativního návrhu Evropské komise k posílení pravidel pro bankovní sektor

  Dovolujeme si Vás pozvat na prezentaci legislativního návrhu Evropské komise k posílení pravidel pro bankovní sektor, který Evropská komise přijme 20. července.

  Tento návrh, vycházející ze závazků přijatých představiteli G20 na summitech v Londýně a Pittsburghu v roce 2009 k výraznému posílení finanční stability bankovního sektoru a tím zajištění ochrany vkladatelů a peněz daňových poplatníků, představuje jedno z klíčových opatření Evropské komise reagující na finanční krizi.

  Navrhovaná legislativa, tzv. "CRD IV", navazující na předchozí novely směrnice o kapitálové přiměřenosti úvěrových institucí (Capital Requirements Directive), je zaměřena na implementaci dohody "Basel III" na evropské úrovni. Navrhovaná opatření zahrnují zpřísnění požadavků na kapitálovou přiměřenost, kvalitu kapitálu a řádné pokrytí bankovních rizik, včetně rizika likvidity a nadměrného využívání pákového efektu.

  CRD IV v Praze představí koordinátor projektu Martin ŠPOLC z oddělení pro bankovnictví a finanční konglomeráty na Generálním ředitelství Evropské komise pro vnitřní trh.

   Po prezentaci bude prostor pro otázky.

   Prezentace se bude konat v Evropském domě, sídle Zastoupení Evropské komise v ČR (Jungmannova 24, Praha 1) ve čtvrtek 21. července od 13:00 Předpokládaný konec nejpozději ve 15:00.

   Vzhledem k omezené kapacitě konferenční místnosti svou účast na prezentaci laskavě potvrďte e-mailem zaslaným na adresu kamila.gabrielova@ec.europa.eu.

   Další informace podá a případné dotazy zodpoví tiskové oddělení Zastoupení Evropské komise v ČR, Zuzana Pavlíčková, (zuzana.pavlickova@ec.europa.eu, 255 708 244).

   Těšíme se na setkání s Vámi.

  Poslední aktualizace: 21/07/2011  |Začátek stránky