Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Prezentace pracovního programu na rok 2012 sedmého rámcového programu pro výzkum a technologický rozvoj
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/07/2011

 

Datum: 19. července 2011, od 10:00 do 12:00 hodin

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

  Prezentace pracovního programu na rok 2012 sedmého rámcového programu pro výzkum a technologický rozvoj

  Dovolujeme si Vás pozvat na prezentaci pracovního programu na rok 2012 sedmého rámcového programu pro výzkum a technologický rozvoj.

  Sedmý rámcový program pro výzkum a technologický rozvoj (7. RP) je základním nástrojem EU pro financování výzkumu v Evropě v období 2007 - 2013. Program je výsledkem mnohaletých konzultací s vědeckou komunitou, výzkumnými a zákonodárnými institucemi i dalšími zainteresovanými stranami. Klade důraz především na sdružování evropských partnerů, přeshraniční spolupráci, otevřenou koordinaci a vynikající kvalitu výzkumu.

  Rozpočet programu v letech 2007 až 2013 dosahuje 53,2 miliardy eur, což je dosud největší množství peněz, jaké kdy bylo na takovéto programy vyčleněno. Prostředky plynou v rámci ročních pracovních programů na výzkumné projekty podniků, vysokých škol a výzkumných center. V rámci pracovního programu na rok 2012 je na tyto projekty vyhrazeno 7 miliard eur.

  Pracovní program na rok 2012 v Praze představí Rita LEČBYCHOVÁ, vedoucí oddělení pro společné programování výzkumu na Generálním ředitelství Evropské komise pro výzkum a inovace.

  Regionální dimenzi programu v České republice a příklad úspěšného českého projektu následně uvede Lenka HAVLÍČKOVÁ, zástupce vedoucího Národního informačního centra pro evropský výzkum při Technologickém centru Akademie věd ČR.

  Po prezentaci bude prostor pro otázky.

  Prezentace se bude konat v Evropském domě, sídle Zastoupení Evropské komise v ČR (Jungmannova 24, Praha 1) v úterý 19. července od 10:00 Předpokládaný konec nejpozději ve 12:00.

  Vzhledem k omezené kapacitě konferenční místnosti svou účast na prezentaci laskavě potvrďte e-mailem zaslaným na adresu eva.dubjakova@ec.europa.eu.

  Další informace podá a případné dotazy zodpoví tiskové oddělení Zastoupení Evropské komise v ČR, Zuzana Pavlíčková, (zuzana.pavlickova@ec.europa.eu, 255 708 244).

  Těšíme se na setkání s Vámi.

  Poslední aktualizace: 03/08/2011  |Začátek stránky