Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Týden svobody
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

28/06/2011 - 29/06/2011

Datum: 20. června - 1. července 2011

Místo: Praha

  TÝDEN SVOBODY je projektem, který má ambici založit tradici, připomínající nejenom nám, ale celé Evropě hodnoty, na nichž je vybudována naše společná euro-americká civilizace. Ne náhodou se srdcem tohoto mezinárodního projektu stane „srdce Evropy“, tedy Praha. Město s bohatou historií, hlavní město země, která před více než dvaceti lety prošla „sametovou revolucí“ od totality k demokracii, tedy ke svobodě, stejně tak jako později smírným rozdělením republiky, a stala se tak celosvětovým příkladem nenásilného prosazování hodnot a vůdčí osobnost tohoto procesu, president Václav Havel celosvětovým symbolem boje za svobodu a demokracii.

  Tématem TÝDNE SVOBODY 2011 bude rozpuštění vojenského paktu Varšavská smlouva a odchod sovětských vojsk z Československé republiky. Nejenom my, ale i historie pokládá obě tyto události za završení procesu sametové revoluce a upevnění demokratických principů ve státech bývalé východní Evropy a také jako zásadní krok k evropskému sjednocení.

  TÝDEN SVOBODY se bude ve svém prvním ročníku věnovat tomuto tématu s patřičnou vážností (plánované mezinárodní konference, určené zejména odborné veřejnosti), ale i s určitou nadsázkou, která je vlastní zejména mladé generaci. Také proto se symbolem letošního TÝDNE SVOBODY stane růžový tank Davida Černého a růžová letos i v budoucnu symbolickou barvou. Koneckonců mladá generace je hlavní sociální skupinou, které by TÝDEN SVOBODY měl připomínat kořeny a souvislosti systému, ve kterém žijí.

  TÝDEN SVOBODY se koná pod záštitou 1. místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga, ministra obrany ČR Alexandra Vondry a primátora HMP Bohuslava Svobody.

  Zastoupení Evropské komise v ČR, jež je rovněž partnerem Týdne svobody, bude ve dnech 28.-29. června zastoupeno na Veletrhu svobody, který se bude konat na Václavském náměstí (u sochy sv. Václava).

  Další informace naleznete na internetových stránkách www.tydensvobody.cz.

  Program

  Poslední aktualizace: 22/06/2011  |Začátek stránky