Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Tisková konference - Eurobarometr: výzkum veřejného mínění v ČR a EU – prezentace národní zprávy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

28/02/2011

Datum: 28. února 2011 od 10:30

Místo: Zastoupení Evropské komise v Evropském domě, Jungmannova 24, 110 00 Praha 1

  Barevné logo Eurobarometru

  Zastoupení Evropské komise v České republice si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci u příležitosti zveřejnění „Národní zprávy Eurobarometr 74“, která se bude konat v pondělí 28. února 2011 od 10:30 v prostorách Zastoupení Evropské komise v Evropském domě v Jungmannově ulici 24, Praha 1.

   

  Zprávu představí její autor Vojtěch Hündl. Na tiskové konferenci dále vystoupí Prof. PhDr. Martin Potůček, CSc. MSc., vedoucí Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity, a Jan Michal, vedoucí Zastoupení EK v ČR.

   

  Výzkum veřejného mínění, na jehož základě byla tato zpráva zpracována, se uskutečnil mezi 1 024 občany České republiky v období od 12. do 25. listopadu 2010. Zpráva nabízí přehled názorů občanů České republiky na různé aspekty fungování Evropské unie a jejich vlastní život a srovnává je s průměrnými výsledky výzkumu v celé Evropské unii. Upozorňuje rovněž na nejdůležitější rozdíly ve srovnání s jinými státy. Jedná se o třináctou zprávu od doby, kdy se Česká republika stala členem Evropské unie.

   

  Výzkum se vedle stálých témat (hodnocení ekonomické situace v ČR, důvěra v národní a evropské instituce) věnoval i názorům občanů na hospodářskou krizi a jejich hodnocení závažných problémů (stav veřejných financí, nezaměstnanost, přistěhovalectví a terorismus). Část výzkumu sleduje i názory občanů na problematiku reforem v ČR i na úrovni EU.

   

  Průzkum provádělo TNS Opinion & Social, konsorcium složené ze společností TNS plc a TNS opinion.

   

  Svou účast na tiskové konferenci laskavě potvrďte na emailu alena.jilkova@ec.europa.eu.

   

  Další informace podá a případné dotazy zodpoví Martin Stašek, tiskový mluvčí Zastoupení EK (martin.stasek@ec.europa.eu, 255 708 229).

  Související odkazy

  Poslední aktualizace: 23/02/2011  |Začátek stránky