Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Veřejná konzultace na téma Akt o jednotném trhu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

01/02/2011

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci, na které bude představena iniciativa Evropské komise – veřejná konzultace na téma Akt o jednotném trhu.

Evropská komise přijala 27. října 2010 sdělení Na cestě k Aktu o jednotném trhu – pro vysoce konkurenceschopné sociálně tržní hospodářství. Sděleníobsahuje 50 politických návrhů, jak zlepšit fungování jednotného trhu EU a podpořit tak hospodářský růst.

  Veřejná konzultace na téma Akt o jednotném trhu

  Akt o jednotném trhu je prioritou pracovního programu komisaře Michela Barniera i celé Evropské komise. Cílem je realizovat – prostřednictvím spolupráce s vládami členských států, Evropským parlamentem a občanskou společností – nutné kroky do roku 2012, jenž bude dvacátým výročím založení jednotného trhu.

  Návrh Aktu je do 28. února 2011 předmětem veřejné konzultace.

  O problematice Aktu o jednotném trhu pro vysoce konkurenceschopné sociálně tržní hospodářství, o jeho významu a dosavadní pozici České republiky k předloženým návrhům bude hovořit Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu.

  Veřejné konzultace Evropské komise, jakožto významný nástroj v procesu přípravy evropských právních předpisů, představí Jan Michal, vedoucí Zastoupení EK v ČR.

  Názor podnikatelské veřejnosti na navrhovaná opatření Evropské komise, představí Vladimíra Drbalová, ředitelka Sekce mezinárodních organizací a evropských záležitostí Svazu průmyslu a dopravy ČR

  Tisková konference proběhne dne 1. února 2011 od 11:30 v prostorách Zastoupení Evropské komise v Jungmannově ulici č. 24 v Praze 1.

  Svou účast na tiskové konferenci laskavě potvrďte na emailu zdenka.peskova@ext.ec.europa.eu nebo na telefonním čísle 255 708 231. Další informace podá a případné dotazy zodpoví Martin Stašek, tiskový mluvčí Zastoupení EK (martin.stasek@ec.europa.eu, 255 708 229).

  Související odkazy

  • Pozvánku na tiskovou konferenci ve formátu .doc si můžete stáhnout zde msw8 - 47 KB [47 KB] .

  Poslední aktualizace: 28/01/2011  |Začátek stránky