Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Seminář k projektu Evropa 2045
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/10/2009

Datum: 15.10. 2009

Místo: Karlovy Vary, PC učebna krajské knihovny - přízemí

  notebook, vedle kterého je položená otevřená kniha
  Eurocentrum Karlovy Vary a Generation Europe zvou na seminář k on-line vzdělávací počítačové simulaci 15. října, 10:00-14:00.

  Projekt Evropa 2045 je on-line vzdělávací počítačová simulace, jejímž cílem je poskytnout českým středním školám ojedinělou pomůcku pro výuku občanské výchovy a společenských věd.

  Jde o aplikaci simulující fungování Evropské unie, v níž studenti - v roli představitelů jednotlivých států EU - spravují svěřené území a společně rozhodují o budoucnosti Evropy.

  Simulátor staví hráče před různé problémy, které je zapotřebí řešit. Studenti diskutují o nejúčinnějších strategiích a v rámci hry mají za úkol prosadit a obhájit svoji vizi budoucí Evropy.

  Kromě řady konkrétních znalostí o EU získávají studenti mnoho dalších dovedností (informační gramotnost, schopnost týmové práce, systémové analýzy, kritické myšlení atp.).

  Na seminářích se učitelé dozvědí o možnostech propojení této simulace s výukou ve třídě a její návaznosti na Rámcový vzdělávací program.

  Simulace vzniká v rámci projektu „Podpora rozšíření a využití informačních technologií ve výuce společenských věd" financovaného Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a Hlavním městem Prahou.

   

  Podrobnosti ZDE

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky