Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Den pro rozvoj ve světě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

07/12/2010

Zastoupení Evropské komise v ČR pod záštitou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a ve spolupráci s Úřadem vlády ČR, Českým fórem pro rozvojovou spolupráci, Informační kanceláří OSN a Katedrou rozvojových studií Univerzity Palackého v Olomouci pořádá při příležitosti Evropských rozvojových dnů 7. prosince v Olomouci kulturní a informační akci pro veřejnost, Den pro rozvoj ve světě.

Evropské rozvojové dny, jejichž 5. ročník pořádají v termínu 6. - 7. prosince 2010 v Bruselu belgické předsednictví Rady Evropské unie a Evropská komise, jsou každoročně fórem pro setkávání odborníků a zástupců státní správy, kteří zde diskutují otázky spojené s mezinárodní rozvojovou spoluprací. Evropské rozvojové dny si kladou za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o otázkách spojených s rozvojem a informovat o tom, jak evropské veřejné prostředky pomáhají řešit konkrétní problémy.

  Evropské rozvojové dny

  Zastoupení Evropské komise připravilo ve vyhřívaném stanu na nádvoří Zbrojnice nabitý celodenní program. Ten bude dopoledne vyplněn zejména debatou se zástupci Evropské unie a OSN se studenty olomouckých středních škol o rozvojové politice a dalších evropských tématech. Připraven je ale i speciální program pro žáky mateřských škol. Odpoledne je pro návštěvníky veřejná debata na téma "Mezinárodní politika rozvojové spolupráce a boj proti globální chudobě" v aule VOŠs Olomouc na Křížkovského 6. Dále je pořádán bohatý doprovodný program zahrnující informační stánky neziskových organizací, promítání krátkých filmů nebo vystoupení hudebních skupin. Na pódiu ve Zbrojnici vystoupí Mário Bihári & Bachtale Apsa, Toxique a Tonya Graves, Matthew Ruppert a Roman Holý, na které bude vstup zdarma. Lidé si také budou moci koupit netradiční vánoční dárky produkce Fair Trade. Dnem pro rozvoj ve světě provede moderátorka Lejla Abbasová.

   

  Místo: Zbrojnice, Olomouc

  7. 12. 2010

  Program:

  09:00 - 13:00 Program pro školy

  13:00 - 14:00 BoDo music & Kassiopea

  14:30- 15:30 Mário Bihári & Bachtale Apsa

  16:30 - 17:30 Toxique

  17:30 - 19:00 Veřejná debata na téma "Mezinárodní politika rozvojové spolupráce a boj proti globální chudobě", VOŠs a CARITAS, aula na Křížkovského 6, Olomouc

  19:00 - 20:00 Tonya Graves, Matthew Ruppert & Roman Holý

  Celým dnem Vás provede Lejla Abbasová.

   

  Další:

  Program veřejné debaty o rozvojové politice pdf - 331 KB [331 KB]

  Plakát akce ke stažení jpeg - 352 KB [352 KB]

  Webová stránka European Development days: http://www.eudevdays.eu/ 

   

  Poslední aktualizace: 08/12/2010  |Začátek stránky